AktualnościInspekcjeMonitoringZastosowania dronówZe Świata

Drony do inspekcji kanalizacji – za 2 lata w Barcelonie

Cztery firmy: hiszpańskie Eurecat, Simtech Design, FCC oraz niemiecka Ibak pracują nad projektem umożliwiającym wykorzystanie dronów latających do monitoringu sieci kanalizacji w Barcelonie. Chodzi o stałe inspekcje, pomiary jakości powietrza oraz wody rozbudowanej sieci kanałów pod miastem, które liczą ok. 1500km długości. Jeśli projekt się powiedzie za 2 lata drony w sieci kanalizacyjnej Barcelony będą obecne na stałe.

Projekt jest już po pierwszych testach, które miały miejsce 1 grudnia tego roku. Dron unosi się w powietrzu w kanale i jest monitorowany z auta, które stoi na powierzchni. Co jakiś czas pracownicy muszą wymieniać mu baterie, by mógł latać dalej. Jak się okazało pierwszy problem jaki wyszedł to zbyt duże rozmiary latających maszyn. Przy obecnej wielkości mogą one monitorować jedynie ok. 39% sieci kanałów. Firmy mają zatem za zadanie zmniejszyć rozmiary oraz wagę dronów tak, by mogły pracować dłużej na jednej baterii.

Firmy liczą, że uda im się opracować drona, który przynajmniej cześciowo odciążyłby pracowników przeczesujących osobiście zakamarki sieci kanalizacyjnej Barcelony, używając do tego przewodów, mikro kamer i małych robotów do przeglądu najtrudniejszych zakamarków. Roboty są w stanie dotrzeć do ok. 55% sieci kanałów Barcelony.

Źródło: http://www.thelocal.es/20151207/could-drones-soon-replace-workers-in-barcelonas-sewers

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Arabia Saudyjska zakazała lotów dronów

Następny

"World Drone Prix" w Dubaju już w marcu 2016!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *