HobbyZastosowania dronów

Makerfire – fajny mikrodron FPV na zimę

Na GearBest.com pojawiła się kolejna świetna propozycja mikrodrona FPV do latania w zimowe wieczory po… domu, mieszkaniu lub biurze (pisałem o tym nie tak dawno – to moja nowa zajawka, gdy pogoda nie pozwala latać na zewnątrz;). Makerfire to groźnie brzmiący mikrodron, który tylko z pozoru przypomina inną o wiele tańszą konstrukcję JJRC H36. Na pokładzie ma bowiem nadajnik FPV, kamerę FPV oraz w pełni akrobacyjny kontroler loty F3 EVO!

Jak na tak małą (64mm) i lekką (22g) konstrukcję przystało wszystkie podzespołu elektroniczne zostały zawarte na jednej płytce drona – łącznie z odbiornikiem DSM, który jest kompatybilny z nadajnikami działającymi w technologii Spektrum DSM2 DSMX – trzeba o tym pamiętać bowiem w zestawie nie ma żadnej aparatury (jest to wersja BNF – Bind & Fly, bez aparatury). Można za to użyć swojego własnego pełnowymiarowego radia – o ile spełnia powyższe wymagania.

Makerfire z Gearbest.com

Co do nadajnika FPV – jest to 40-kanałowy nadajnik 5.8GHz o mocy 25mW, który w zupełności wystarczy do latania na odległosć kilkudziesięciu (producent podaje nawet 300m) metrów. Kamera FPV ma rozdzielczość 520 TVL i kąt obiektywu 120 stopni, działa zarówno jako NTSC/PAL. Wspomniany F3 EVO stacjonujący na pokładzie Makerfire’a wspiera popularny software CleanFlight i BetaFlight.

Warto również wspomnieć o silnikach – są to bardzo wydajne mikrosilniki z napędem tunelowym o charakterystyce 65000 RPM. Całość jest zasilana baterią LiPo 3.7V 200mAg 35C i wystarcza na ok. 5 minut intensywnego latania.

Teraz z kuponem RC18OFF możecie kupić Makerfire’a 18% taniej!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Aerobits zwyciężył w konkursie Galileo Masters Polska Edycja 2016

Następny

Wymiana UAVO na nowe - co z datą ważności uprawnień?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *