Bez kategorii

Nowy Parrot Anafi FPV na horyzoncie

Drugiego dnia września na swoim kanale YouTube francuska firma Parrot opublikowała dwa filmy będące zapowiedziami nowego modelu drona Parrot Anafi w wersji „FPV”. Czego możemy się spodziewać?

„Birds flying high you know I feel
Parrot’s in the sky you know how I feel”

Z takim hasłem Parrot – mimo ogromnej dominacji rynku przez DJI – stara się przebić do świadomości operatorów dronów na całym świecie ze swoim nowym sprzętem: Parrot Anafi FPV. Producent zapowiada, że Anafi FPV przenosi operatora „do kokpitu rewolucyjnego drona” a dzięki temu nowy Anafi FPV stanie się najlepszym kompanem podczas podróżowania po różnych zakątkach świata. Obydwa filmy przedstawiają drona Anafi FPV właśnie jako drona dla podróżników:

Nowością w porównaniu z poprzednią standardową wersją Parrota Anafi są przede wszystkim gogle VR. Niestety nie są to gogle wyposażone we własny wyświetlać – tak jak wiele gogli VR – wykorzystują one smartfona z aplikacją, która dzieli ekran na dwie części i na obydwu wyświetla ten sam obraz z kamery. Smartfona należy zatem włożyć w dostarczone do zestawu gogle VR by cieszyć się z bliska podglądem FPV.

Wspomnianą aplikacją jest aplikacja FreeFlight 6.6, która na potrzeby nowego Parrota Anafi FPV będzie zawierać nowe opcje i tryby lotów.

Parrot Anafi FPV

Całość zestawu: dron z 1 baterią, gogle VR, Skycontroller 3, kilka zapasowych śmigieł, kabli, karta MicroSD oraz zgrabna torba, która ma to wszystko pomieścić – kosztują $799.

Całą specyfikację Anafi FPV znajdziecie na oficjalnej stronie producenta: https://www.parrot.com/us/drones/anafi-fpv. Myślicie, że ten dron ma szansę zagarnąć dla siebie kawałek rynku dronów rekreacyjnych?

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Relacja z konferencji "Drony - Prawo, Technologia, Usługi” - Katowice, 29.08.2019r.

Następny

Mantis G - nowość od Yuneec

1 Komentarz

  1. 4 września 2019 at 22:12 — Odpowiedz

    Dronki z VR’em to super sprawa. Szczerze czekam na więcej testów i opinii na temat nowego Parrota – może za rok już się uda go zakupić 🙂

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *