AktualnościZe Świata

Mantis G – nowość od Yuneec

Nowy dron Yuneec Mantis G został zaprezentowany 3 września. Przez producenta Mantis G jest promowany jako dron 4K z pełną stabilizacją obrazu przy użyciu gimbala 3-osiowego, do zastosowań w plenerze i dla fanów mediów społecznościowych.

Model Mantis G w postaci złożonej (zarówno ramiona jak i śmigła) ma bardzo poręczne wymiary, co w połączeniu z jego niewielką masą czyni z niego idealnego towarzysza na co dzień i w podróży.

Yuneec Mantis G

Jakościowo Mantis G potrafi filmować w jakości 4K oraz robić zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli (JPG/DNG). Jednym i drugim można podzielić się z przyjaciółmi i znajomymi bezpośrednio ze smartfona i aparatury sterującej, ponieważ model Mantis G posiada praktyczne połączenie z mediami społecznościowymi.

Stabilną komunikację i transmisję sygnału między dronem a sterowaniem zapewnia nie tylko antena o zmodyfikowanych kształtach i redundantne częstotliwości (2,4 i 5 GHz), ale również nowo zaimplementowana funkcja Smart Streaming.

Aby użytkownicy mogli w swobodny sposób wykorzystać swoją kreatywność i chęć odkrywania, model Mantis G wyposażono w liczne praktyczne funkcje. Zaliczają się do nich między innymi inteligentne loty z użyciem kamery Smart Shot. W celu uruchomienia wystarczy wciśnięcie przycisku, który aktywuje zdefiniowane tryby. Doskonale nadają się zwłaszcza dla niedoświadczonych pilotów i zapewniają nawet początkującym użytkownikom uzyskanie w krótkim czasie wspaniałych ujęć.

Kolejną cechą szczególną modelu Mantis G jest tryb Waypoint. Tutaj pilot może w oparciu o mapę określić dokładną trasę lotu, wyznaczając pojedyncze punkty trasy (waypoints). Dodatkowo model posiada praktyczną funkcję Visual Tracking. Dzięki niej Mantis G podąży za obiektem wszędzie. Kto z kolei chętniej lata całkowicie swobodnie albo chce odbyć lot z dużą prędkością do 72 km/h, może to osiągnąć w całkiem prosty sposób dzięki różnym trybom latania modelu Mantis G.

Yuneec Mantis G

Mantis G reaguje również na komendy słowne. Zapewnia to aplikacja Yuneec Pilot rozszerzona o nowe polecenia głosowe.

Długi czas lotu i lokalizowanie drona

Maksymalny czas lotu wynoszący 33 minuty (dane producenta) na jednym akumulatorze z pewnością zapewni wystarczającą ilość czasu, aby odkrywać świat z nowej perspektywy. Gdy czas pracy akumulatora zbliża się do końca, można w całkiem prosty sposób wrócić dronem Mantis G do punktu startowego, korzystając z funkcji Return Home. Alternatywnie pilot może też w każdym momencie zlokalizować swój sprzęt. Funkcja o nazwie Find the drone wskazuje sygnał GPS drona na mapie i ułatwia jego odnalezienie po lądowaniu.

Niezawodne oprogramowanie i bezpieczeństwo danych

Oprogramowanie Mantis G opiera się na kodzie Open-Source-PX4-Code, który słynie ze swojej stabilności i niezawodności. Dodatkowo zintegrowane strefy No Fly Zone zapobiegają temu, aby operator mógł nim wlatywać na tereny chronione, wokół międzynarodowych portów lotniczych. Ponadto można ograniczyć zasięg działania drona za pomocą wirtualnego ogrodzenia. Dzięki czujnikom GPS i ultradźwiękowym IPS, urządzeniem Mantis G można latać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Podobnie jak wszystkie drony Yuneec również model Mantis G nie przesyła na obce serwery żadnych filmów, zdjęć ani danych telemetrycznych.

Cena nowego Yuneec Mantis G ma wynieść $699 czyli będzie to dron z podobnej półki cenowej co Parrot Anafi czy DJI Mavic Air.

Yuneec Mantis G

Specyfikacja nowego Yuneec Mantis G:

  • masa startowa: 505g
  • wymiar: złożony 171 x 97 x 60 mm, rozłożony 250 x 195 x 60 mm
  • akumulator: LiHV 3S
  • matryca kamery: 1/3.06 cala CMOS
  • ogniskowa: 21,5 mm (ekwiwalent 35mm)
  • zakres ISO: 100 – 3200
  • filmy: 4K: 3840 x 2160 30 fps, 2.7K: 2704 x 1520 30 fps, 1080p: 1920 x 1080 30 fps / 60 fps, 720p: 1280 x 720 60 fps
  • pamięć wbudowana: 16GB
  • zakres czasu naświetlania: zdjęcia: 8s – 1/8000s; filmy: 1/30 – 1/8000

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowy Parrot Anafi FPV na horyzoncie

Następny

Loty dronów VS "nielotnicze" akty prawne

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *