AktualnościZe Świata

Projekt nowego drona Yuneec od BMW

Amerykańskie biuro projektowe Designworks będące częścią BWM Group przy współpracy z producentem dronów Yuneec zaprezentowało swój koncept nowoczesnego drona komercyjnego.

Rendery ukazują dość futurystyczny projekt nowego Yuneec’a, który kładzie nacisk przede wszystkim na wygląd i na mobilność sprzętu – ramiona i śmigła składają się dla zmniejszenia jego rozmiarów do transportu.

Designworks - BMW Group - Koncept drona Yuneec
Źródło: https://www.yuneec.com

Konstrukcja ramy przypomina tę z Inspire One i jest oparta na literze H (dwa pojedyncze ramiona odchodzą od korpusu, do nich przymocowana jest belka – w Inspire 1 to rurka węglowa – z dwoma silnikami). Całość sprawia wrażenie solidnej i nowoczesnej konstrukcji.

Designworks - BMW Group - Koncept drona Yuneec
Źródło: https://www.yuneec.com

Na chwilę obecną nie ma żadnej pewności czy zaprojektowany przez Designworks dość futurystyczny projekt nowego Yuneec’a kiedykolwiek trafi do realizacji, ale sam fakt jego powstania pokazuje, że Yuneec nie podda się łatwo dominacji DJI i podejmuje się różnych działań (nawet jeśli to tylko PR), by powalczyć o rynek komercyjnych dronów przeznaczonych przede wszystkim do filmowania i fotografii.

Więcej o tym projekcie: https://www.yuneec.com/en_GB/company/news/designing-the-drones-of-the-future-designworks-develop-concept-study-for-yuneec.html

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Loty dronów nad rezerwatami przyrody - stanowisko Ministerstwa Infrastruktury

Następny

Aerobits rozpoczyna współpracę z Unifly

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *