AktualnościDokumentalneFilmyZe Świata

DJI zadziwia filmem z erupcją wulkanu Bardarbunga

Erupcja wulkanu Bardabunga

Znana chińska firma DJI słynąca przede wszystkim z produkcji popularnych również na naszym krajowym rynku dronów z serii DJI Phantom nagrała niesamowitą relacją z erupcji islandzkiego wulkanu Bardarbunga.

Przedstawiciele DJI zebrali odpowiedni zespoł specjalistów od sprzętu i operatorów dronów po czym – specjalnie z okazji erupcji wulkanu – wybrali się na Islandię by wszystko udokumentować. Co jest istotne – do nagrania filmu z tego wydarzenia użyli swojego flagowego produktu DJI Phantom 2 oraz kamery GoPro, do przenoszenia której ten dron został zaprojektowany. Zatem cały zestaw, którym nakręcili relację można nabyć w sklepach – nie jest to specjalnie dedykowany sprzęt do tego zadania. Dłuższa relacja z przygotowań i kręcenia dostępna jest na tym filmie.

Jak wiadomo islandzkie wulkany a dokładniej ich erupcje stanowią spore zagrożenie dla lotnictwa cywilnego w Europie o czym mogliśmy się już niejednokrotnie przekonać. Drony są tu wyjątkiem, oczywiście zapewne nie wszystkie, ale DJI Phantom 2 dał radę.

Poprzedni

Dron nad polskimi plażami?

Następny

Nowy serwis www.polskazdrona.pl już działa

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *