AktualnościZ Polski

Nowy serwis www.polskazdrona.pl już działa

Serwis polskazdrona.pl

Projekt „Polska z drona” najlepiej opisują słowa samych jego twórców – Tomasza Szymanka, Mariusza Wojciechowskiego i Tomasza Chabrowskiego:

„Podróżując po Polsce i realizując projekty stricte komercyjne, postanowiliśmy w wolnej chwili zrobić coś innego, niezupełnie związanego z naszą pracą: pokazać, jak piękny jest nasz kraj. Z góry. Z lotu ptaka. A właściwie z lotu drona. To zupełnie nowa i niesamowita perspektywa, dzięki której nawet dobrze znane miejsca wyglądają zupełnie inaczej.”

Źródło: http://www.polskazdrona.pl/o_projekcie.html

Jak samy autorzy i pomysłodawcy „Polski z drona” piszą przyświeca im szczytny cel pokazania piękna Polski widzianej z góry, ale również wyróżnia ich jakość nagrywanych filmów i duży nacisk na bezpieczeństwo podczas ich nagrywania.

Licznik polskazdrona.pl

Ideą serwisów jest prezentowanie filmów nagrywanych z pokładu drona – filmów w wysokiej rozdzielczości realizowanych profesjonalnym sprzętem latającymi i fotograficznym. Na chwilę obecną serwis prezentuje jedynie 18 miejsc z różnych części Polski, ale twórcy obiecują więcej a w górnej części strony łatwo zauważyć licznik odliczający czas do kolejnej publikacju nowego filmu. Bardzo fajnym pomysłem jest również opcja zgłoszenia propozycji ciekawego miejsca, które jest warte nakręcenia i sfotografowania z powietrza. To nadaje stronie nieco bardziej społecznościowy charakter.

Skąd pomysł na taki portal?

Jego pomysłodawcy i wykonawcy często podróżują po Polsce z racji swojej pracy. Za serwisem www.polskazdrona.pl stoi bowiem spółka TMT Labs Sp. z o.o., która jest również właścicielem jednego z największych serwisów-wyszukiwarek miejsc noclegowych w Polsce: e-holiday.pl. Wraz z postępem technologicznym firma TMT Labs zaczęła ofertować realizacje filmów oraz zdjęć (również z powietrza) klientom serwisu eholiday.pl, do których należą hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe. Przy okazji odwiedzania obiektów noclegowych i filmowania ich z góry panowie z TMT Labs wolny między zleceniami postanowili wykorzystać na pokazanie tego, co w Polsce najładniejsze – z perspektywy latającego drona.


Przypominamy również o innym projekcie blogerów Podróżnickich o tej samej nazwie „Polska z drona”, który pojawił się już dużo wcześniej i o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI zadziwia filmem z erupcją wulkanu Bardarbunga

Następny

Flyox I - nowy koncept drona od Singular Aircraft

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *