AktualnościDokumentalneFilmyZe Świata

DJI zadziwia filmem z erupcją wulkanu Bardarbunga

Erupcja wulkanu Bardabunga

Znana chińska firma DJI słynąca przede wszystkim z produkcji popularnych również na naszym krajowym rynku dronów z serii DJI Phantom nagrała niesamowitą relacją z erupcji islandzkiego wulkanu Bardarbunga.

Przedstawiciele DJI zebrali odpowiedni zespoł specjalistów od sprzętu i operatorów dronów po czym – specjalnie z okazji erupcji wulkanu – wybrali się na Islandię by wszystko udokumentować. Co jest istotne – do nagrania filmu z tego wydarzenia użyli swojego flagowego produktu DJI Phantom 2 oraz kamery GoPro, do przenoszenia której ten dron został zaprojektowany. Zatem cały zestaw, którym nakręcili relację można nabyć w sklepach – nie jest to specjalnie dedykowany sprzęt do tego zadania. Dłuższa relacja z przygotowań i kręcenia dostępna jest na tym filmie.

Jak wiadomo islandzkie wulkany a dokładniej ich erupcje stanowią spore zagrożenie dla lotnictwa cywilnego w Europie o czym mogliśmy się już niejednokrotnie przekonać. Drony są tu wyjątkiem, oczywiście zapewne nie wszystkie, ale DJI Phantom 2 dał radę.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron nad polskimi plażami?

Następny

Nowy serwis www.polskazdrona.pl już działa

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *