AktualnościZe Świata

GoPro zaprzestaje dalszego rozwoju drona GoPro Karma

Po bardzo słabych wynikach finansowych firmy – około $340 milionów w Q4 w stosunku do $480 milionów w Q3 2017 – aukcje GoPro na giełdzie Wall Street straciły prawie 30% wartości. Konsekwencją tego są zwolnienia personelu (około 250 osób w sektorze odpowiedizalnym za drony) i ostateczne zaprzestanie dalszego rozwoju drona GoPro Karma.

To nie koniec zmian w GoPro. Plotki głoszą, że amerykański bank JPMorgan Chase ma pomóc spółce GoPro w… jej sprzedaży. Założyciel marki GoPro i jej CEO – Nicholas Woodman – rozważa możliwość przejęcia swojego „dziecka” przez jeszcze większego gracza na rynku.

Pełne oświadczenie Nicholasa Woodmana znajdziecie tutaj.

Kto kupi GoPro i czy firma-ikona na rynku kamer sportowych odbuduje jeszcze swoją świetność pod skrzydłami innej marki? Zobaczymy na przestrzeni najbliższych 2 lat.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Mały dron Tello od RYZE, DJI i Intel

Następny

Drony na CES 2018 - nowości z branży BSP/UAV

3 komentarze

 1. 13 lipca 2018 at 09:05 — Odpowiedz

  Jakiego drona do Gopro6 mógłby Pan polecić? /do zabawy/ 🙂

  • 14 lipca 2018 at 07:34 — Odpowiedz

   Pod GoPro 6 to tylko GoPro Karma pasuje, można go już kupić w okazyjnych cenach, choć ciężko powiedzieć, żeby był „do zabawy”. Druga opcja to złożyć samemu drona i gimbal dostosować do GoPro 6.

 2. 22 czerwca 2021 at 19:49 — Odpowiedz

  Połączenie dron+gopro byłoby zabójcze dla konkurecji żółtych łapek, więc trzeba było ich wykończyć …

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *