AktualnościZe Świata

Mały dron Tello od RYZE, DJI i Intel

Chiński start-up z branży technologicznej – Ryze Technology – musi czuć się mocno wyróżniony. Na rynku właśnie ukazuje się ich mikrodron o nazwie Tello, w którym system kontroli i stabilizacji jest opracowany przez DJI a za procesor i system wizyjny odpowiada sam Intel.

Oficjalnie Tello zadebiutuje na targach CES 2018 w Las Vegas, które startują już jutro, czyli 9 stycznia, ale już możecie powiedzieć „hello” do „Tello”:

Dron Tello waży mniej niż 85g, a jego kadłub jest wielkości standardowego smartfona. Będzie (niestety) napędzany silnikami szczotkowymi. Na pokładzie znajduje się kamera HD, sterowanie przewidziane jest głównie z telefonu po WiFi, podgląd FPV również będzie w jakości HD a czas lotu będzie oscylował w okolicach 13 minut.

Tello będzie wyposażony w jednostkę pozycjonowania wizyjnego (VPU – Vision Processing Unit) o nazwie Intel® Movidius™ Myriad™ 2 oraz stabilizację od DJI.

Dron Tello - Ryze & DJI & Intel
Źródło: https://www.ryzerobotics.com

Dron Tello będzie miał również kilka zaprogramowanych automatycznych funkcji jak samodzielny start, lądowanie, zabezpieczenie przy niskim napięciu baterii.

Wciąż najfajniejszą rzeczą, którą przeczytałem w kontekście Tello jest możliwość programowania sekwencji manewrów przez… dzieci, a to dzięki bazującymi na schematach blokowych oprogramowaniu o nazwie Scratch.

Dron Tello - Ryze & DJI & Intel
Oprogramowanie Scratch

Dronem Tello będzie można latać z użyciem gogli VR oraz zewnętrznego kontrolera (ale raczej żadnego dedykowanego, po prostu będzie kompatybilny z wybranymi modelami dostępnymi na runku).

Sugerowana cena Tello to $99, a jego sprzedaż ma rozpocząć się w Chinach jeszcze w tym miesiącu. Tello będzie dostępny w sklepie on-line DJI Store: https://store.dji.com/product/tello. W USA pojawi się w okolicach marca tego roku.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron YH-19 HW z Tomtop.com - recenzja

Następny

GoPro zaprzestaje dalszego rozwoju drona GoPro Karma

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *