AktualnościZe Świata

Nixie – prototyp drona noszonego na nadgarstku

Dron Nixie na rękę

Kojarzycie projekt Intela pt. „Make it wearable”? Jeśli nie to polecamy zajrzeć na stronę makeit.intel.com, na której znajdziecie wiele ciekawych pomysłów z bardzo różnych dziedzin. W wielki skrócie – projekt polega na tworzeniu lub zmienianiu już wymyślonych rzeczy do technologii, którą można dosłownie „założyć na siebie” lub po prostu nosić na sobie. Wśród wielu szalonych pomysłów znalazł się chyba jeden z bardziej niekonwencjonalnych pomysłów na drona, którego… można założyć sobie na rękę – jak zegarek. Poznajcie Nixie – pierwszy na świecie dron wielkości opaski na rękę.

Nixie to projekt, który dostał się do ścisłego finału konursu „Make it wearable” organizowanego przez Intel. Sam pomysł na takiego drona jest dość szalony, a co dopiero jego realizacja. Wprawdzie dron jest wciąż w fazie prototypu i czeka go długa droga, aby udowodnich faktycznie jego wartość – wielu osobom Nixie może się podobać. Idea jest taka, aby móc w dowolnym momencie (mają Nixie na ręcę jak zegarek) wypuścić za pomocą gestu drona w powietrze, który zrobi nam zdjęcie a następnie samoczynnie wróci na naszą rękę. Sami przyznacie, że pomysł dość odważny i zwyczajnie trudny do realizacji. Jak w tłumie Nixie rozpozna, do kogo ma wrócić? Jak na tak małym i lekkim urządzeniu zamontować sensowną kamerę, GPS oraz zasilanie całej elektroniki? Wynalazcy Nixie postawili sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. Na razie Nixie wygląda tak:

Dron Nixie na rękę

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony do tropienia oszustów podatkowych?

Następny

Dron nad polskimi plażami?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *