AktualnościZe Świata

System śledzenia dronów w powietrzu od Exelis

Amerykańska firma z branży lotniczej Exelis Inc. (XLS.N) przy współpracy z NASA i kilkoma innymi podmiotami ma zamiar wypuścić na rynek systemy monitorowania dronów będących w powietrzu. Systemy te noszą nazwę: Symphony UAS-Vue oraz RangeVue. Wprowadzenie ich do użytku mogłoby przekonać FAA (Federal Aviation Administration) do zmiany prawa i tym samym do zgody na szersze użycie dronów w celach komercyjnych.

Exelis ma tutaj ogromnę przewagę nad firmami konkurencyjnymi – jest nią wyłączne prawo do dostępu do danych, z których aktualnie korzysta FAA to śledzenia zwykłych statków powietrznych. Dane te pochodzą z 650 stacji naziemnych. Przy pomocy innej firmy Harris Corp (HRS.N) system monitorowania zostanie ulepszony o możliwość zbierania danych z niższego pułapu wysokości, na który przeważnie poruszają się bezzałogowe drony.

Obydwa systemy zostaną przedstawione w tym miesiącu, natomiast RangeVue będzie działał już na wiosnę, na razie testowo na obszarach wyznaczonych przez FAA do testowania dronów. Co ciekawe Exelis reklamuje swoje systemy jako „produkty”, które będzie można za odpowiednią cenę (na razie nieznaną) kupić i wdrożyć również gdziekolwiek indziej (poza USA), jeśli znajdą się nabywcy. Na chwilę obecną jednak firma planuje sprzedawać UAS-Vue oraz RangeVue bezpośrednio firmom amerykańskim, które planują wykorzystywać drony komercyjnie w swojej branży.

Źródło: http://www.reuters.com/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Rząd Japonii chce ułatwić wprowadzenie dronów na krajowy rynek

Następny

EASA proponuje nowe regulacje dotyczące lotów dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *