AktualnościZ Polski

RemoteUAS – zdalne sterowanie dronem na szkoleniach w Akademia UAV

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Firma Akademia UAV Sp. z o.o. – jedna z pierwszych dronowych firm szkoleniowych w Polsce wdroży innowacyjny system szkolenia – RemoteUAS. Rozwiązanie to umożliwi szkolenie kursantów – kandydatów na pilotów BSP – bez konieczności wychodzenia z domu i to zarówno jeśli chodzi o część teoretyczną jak i praktyczną szkolenia!

RemoteUAS to nowoczesna platforma szkoleniowa oferująca możliwość przejścia szkolenia na platformie e-learningowej, zdania egzaminu on-line, ale – co najważniejsze – również zdalnego sterowania bezzałogowym statkiem powietrznym z wykorzystaniem elementów wirtualnej rzeczywistości.

Po zamówieniu szkolenia w Akademia UAV poprzez system RemoteUAS kurier pod wskazany adres dostarczy kursantowi pakiet szkoleniowy, na który składają się akcesoria: gogle VR, kontroler do operowania dronem oraz kod QR z odnośnikiem do platformy szkoleniowej. System umożliwia połączenie się z niemal dowolnego miejsca na ziemi z rzeczywistym dronem i instruktorem, który będzie nadzorował szkolenie na miejscu ćwiczeń przygotowanym do tego celu. Z wykorzystaniem dostarczonego kontrolera kursant steruje dronem z miejsca, w którym się znajduje, a przez gogle widzi obraz z perspektywy osoby stojącej obok instruktora (kamera skierowana na pole lotów). Instruktor – jak na szkoleniu VLOS – wydaje różne polecenia a kursant słysząc je – wykonuje manewry na polu lotów.

RemoteUAS

Celem projektu RemoteUAS jest rozwój firmy Akademia UAV sp. z o. o. poprzez wprowadzenie na rynek polski i zagraniczny innowacyjnego produktu, a do takich z pewnością zalicza się omawiany system.

Akademia UAV Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia j 2014-2020, Działanie 1.1. Platformy startowe dla nowych pomysłów 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Wartość projektu została oszacowana na 1 076 082,00 PLN.

Informacje o projekcie na stronie Akademii UAV.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony w służbie Policji

Następny

Drony potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa systemu penitencjarnego

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *