AktualnościWydarzeniaZ Polski

Akademia UAV na MSPO 2023: szkolenia i system TacticView

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na rozpoczynającym się jutro tj. 5 września 2023 r. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach (kompleks konferencyjny Targi Kielce) zaprezentuje się Akademia UAV. Na wspólnym stoisku z firmą Terra Hexen (specjaliści systemów antydronowych) przedstawiciele Akademia UAV – Radosław Zych i Karol Cheda – będą mieli przyjemność zaprezentować najnowsze autorskie rozwiązanie dla służb.

System TacticView

System jest produktem firmy Akademia UAV, który służy analizie pola widzenia wroga i wykorzystuje do tego dane fotogrametryczne pozyskane z dronów.

Oprogramowanie pozwala na opracowanie pola widzenia ochrony/wroga lub kamer w ciągu 60 min od wykonania nalotu dronem (model BSP nie ma znaczenia, do nalotu wymagana jest georefenecja i pokrycie podłużne i poprzeczne). Umożliwia również otworzenie profili terenu, wykonywanie pomiarów odległości i przekrojów.

System TacticView dedykowany jest dla różnych służb mundurowych – w tym służb porządku publicznego i wojska. Może posłużyć do zabezpieczania imprez masowych przed potencjalnymi zamachami, planowania przejazdów VIP, planowania akcji ofensywnych i defensywnych.

Innym odbiorcą mogą być firmy ochroniarskie, odpowiadające za dozór określonego terenu poprzez wykonywanie obchodu lub montaż kamer dozorujących (oprogramowanie umożliwia wyznaczenie miejsc instalacji kamer oraz ich kątów widzenia by zagwarantować optymalne pokrycie obszaru).

System TacticView zostanie również zaprezentowany na wydarzeniu pt. „Jak robić międzynarodowe projekty w sektorze dronowym?” organizowanym w ramach targów MSPO przez Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Więcej o tym wydarzeniu tutaj, a o samym systemie można przeczytać dodatkowo tutaj: https://tacticview.eu/.

Szkolenia dedykowane dla policji i wojska

Oprócz oprogramowania TacticView Akademia UAV zaprezentuje również dedykowane dla policji i wojska szkolenia pilotów dronów rozszerzone o analizę obrazu z kamer RGB i termowizyjnych, a także zastosowania technik fotogrametrycznych w działaniach operacyjnych.

Wspólne stoisko Terra Hexen oraz Akademii UAV to stoisko nr H-17.


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Jeszcze więcej możliwości dzięki akcesoriom do dronów

Następny

Blisko 1700 dronów FlyEye dla polskiego wojska

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *