AktualnościZ Polski

Przemysł 4.0 w województwie kujawsko-pomorskim

INFORMACJA PRASOWA

Kujawsko-Pomorskie i Toruń to nie tylko Gotyk Na Dotyk, Pierniki, czy Mikołaj Kopernik. Mimo że są to ważne i nieodłączne elementy regionalnego DNA, warto wiedzieć, że to województwo sprzyjający rozwojowi wielu innowacyjnych przedsięwzięć oraz firm m.in. z przemysłu elektromechanicznego, elektrycznego czy sektora IT.

Od 2016 roku w Toruniu odbywa się DroneTech World Meeting, wydarzenie które aktualnie przez uczestników i obserwatorów jest nazywane największym wydarzeniem dronowym w Polsce.

Dlaczego właśnie w województwie kujawsko-pomorskim taka impreza targowo-konferencyjna się zadomowiła, a nie np. w Poznaniu, Warszawie czy Katowicach, gdzie zwykle tego typu wydarzenia mają miejsce?

Organizatorzy z Instytutu Wspierania Nowych Technologii wskazują na otwartość na nowe technologie regionalnych instytucji około biznesowych województwa kujawsko-pomorskiego i ich rzeczywiste zaangażowanie w rozwijanie nowych przedsięwzięć, poprzez wsparcie chociażby merytoryczne, instytucjonalne, regionalne programy wsparcia.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego (TARR), stanowi przykład takiej instytucji, która właśnie realizuje zadania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim.

TARR lokalnym przedsiębiorcom oferuje profesjonalne oraz wszechstronne wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Przedsiębiorcom i osobom chcącym założyć działalność gospodarczą udziela wsparcia informacyjnego i doradczego z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz  pomaga pozyskać  środki finansowe na rozwój firmy. Agencja  wspiera i promuje rodzime firmy,  ich produkty i usługi na rynkach zagranicznych. Poszukuje dla nich międzynarodowych partnerów i pomaga nawiązać z nimi współpracę. Organizuje szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje.

Agencja  stawia również na najnowsze technologie informatyczne. Centrum Przetwarzania Danych Exea Data Center to największy projekt realizowany przez TARR i pierwsze w Polsce centrum  zaprojektowane z myślą o rozwiązaniach informatycznych cloud computing (przetwarzania w chmurze), które daje firmom możliwość łatwego i szybkiego wynajęcia infrastruktury lub oprogramowania bez ponoszenia kosztów ich zakupu.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. to prężnie działająca struktura, która wyznacza standardy wsparcia przedsiębiorczości w regionie, a także ważny partner w zakresie kreowania rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI zaprezentował aplikację do zdalnej identyfikacji swoich dronów

Następny

4 grudnia rusza Amsterdam Drone Week 2019

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *