AktualnościWydarzeniaZe Świata

4 grudnia rusza Amsterdam Drone Week 2019

Już 4 grudnia w Amsterdamie startuje druga edycja Amsterdam Drone Week – jednego z największych wydarzeń branży BSP na świecie. Głównymi tematami poruszanymi podczas tegorocznej konferencji ADW będą: UAM (Urban Air Mobility), MaaS (Mobility as a Service), U-Space oraz zarządzanie ruchem bezzałogowców (UTM), a także obecne i przyszłe regulacje prawne oraz nowości technologiczne w branży BSP.

Amsterdam Drone Week odbędzie się w dniach 4-6 grudnia w centrum konferencyjno-targowym organizacji RAI Amsterdam. Impreza ma przyciągnąć około 3000 specjalistów i 250 prelegentów z 51 różnych państw z całego świata. Prócz wielu prelekcji i paneli dyskusyjnych przewidziano liczne pokazy dronów oraz różnych technologii bezzałogowych na jednej z hal targowych, która została nazwana „Drone Arena”. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia będzie „Showaces Area” – obszar przeznaczony na wystawy, na którym mają zostać pokazane najnowsze rozwiązania np. eVTOL (electric VTOL) – są powietrzne taksówki zabierające jednego lub dwóch pasażerów na pokład.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji ma być pytanie (i poszukiwanie na nie odpowiedzi):

„How can drones be integrated effectively and efficiently into our airspace and how can urban areas best respond to these new developments?”

czyli jak drony mogą zostać efektywnie i wydajnie zintegrowane w przestrzeni lotniczej z pozostałymi rodzajami lotnictwa i jak przestrzeń nad terenami zurbanizowanymi powinna zostać zagospodarowana w kontekście tej integracji?

Organizatorem imprezy jest RAI Amsterdam wraz z EASA, partnerami są: Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii, Komisja Europejska a także firmy: Airbus, Boeing, AirMap, Achmea i KPN.

Po więcej informacji oraz w celu rejestracji na wydarzenie należy udać się na stronę: https://www.amsterdamdroneweek.com. Pełny program konferencji dostępny jest tutaj. Poniżej można obejrzeć filmowy skrót poprzedniej edycji, która odbyła się w 2018 roku:

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przemysł 4.0 w województwie kujawsko-pomorskim

Następny

Dron Prometheus - futurystyczny polski projekt

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *