AktualnościWydarzeniaZe Świata

Amsterdam Drone Week – 26-30 listopada 2018

W dniach 26-30 listopada w centrum wystawowo-konferencyjnym Amsterdam RAI odbędzie się Amsterdam Drone Week – największa impreza poświęcona technologiom bezzałogowym w Europie, której inicjatorami jest Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Amsterdam RAI.

Większość imprez dronowych na szczeblu europejskim lub międzynarodowym koncentruje się stricte na technologii. Tymczasem organizatorzy Amsterdam Drone Week chcą główny nacisk położyć na kształtujące się prawo, infrastrukturę dronową, ogólne bezpieczeństwo wykorzystania technologii BSP oraz bezpieczeństwo publiczne w przypadku szerokiego zastosowania dronów w przestrzeni w naszym codziennym życiu.

Dwa główne tematy, które będą przyświecać Amsterdam Drone Week to nowe ogólnoeuropejskie regulacje prawne, które obejmą w niedalekiej przyszłości wszystkie państwa członkowskie UE oraz transport pasażerów drogą lotniczą w obrębie dużych miast kryjący się pod nazwą „Urban Air Mobility”. Z tego względu jednym z dużych partnerów imprezy jest firma Uber – znana na całym świecie platforma przewozu osób działająca również na terenie dużych polskich miast. Obecność Ubera na wydarzeniu poświęconemu dronom nie jest przypadkowa – firma planuje wprowadzić latające bezzałogowe taksówki do transportu pasażerów w obrębie miast.

Podczas imprezy odbędzie się coroczna konferencja EASA wysokiego szczebla poświęcona dronom, której gospodarzem w tym roku jest Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Danii. Konferencja odbędzie się w dniach 27 i 28 listopada, a tematy, które zostaną podczas niej poruszone to:

  • Przyszłość rynku dronów: jak wygląda i jaki ma związek z rozwojem inteligentnych miast i inteligentnej mobilności?
  • U-Space: co zostało zrobione do tej pory i co jeszcze trzeba zrobić?
  • Wspólne europejskie zasady dotyczące operacji z użyciem dronów: w jaki sposób przepisy pomagają w tworzeniu wspólnego europejskiego rynku dronów?
  • Strategia komunikacji i promocji bezpieczeństwa: Jak kraje europejskie planują zwiększyć świadomość w zakresie nowych przepisów?

Innym ciekawym wydarzeniem, które odbędzie się w trakcie i w ramach Amsterdam Drone Week jest 6. Unmanned Cargo Airscraft Conference poświęcona transportowi lotniczemu ładunków z użyciem bezzałogowców. Konferencja będzie przede wszystkim poświęcona tematom transportu ładunków o masie z przedziału 1-10 ton zarówno na krótkie jak i dalekie dystanse w miejscach gdzie inny transport jest niemożliwy lub ekonomicznie nieopłacalny. Przedstawione zostaną pomysły na wykorzystanie potencjału BSP do tego rodzaju transportu.

Na Amsterdam Drone Week swoją obecność zapowiedziały firm, start-up’y, instytucje naukowe oraz przedstawiciele władz z 28 różnych krajów Europy. Partnerami imprezy są takie marki z branży lotniczej jak Airbus, Boeing, Bell, a także AirMap, Vodafone, polski CEDD (Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów),

Pełny program konferencji ADW znajduje się na stronie: https://www.amsterdamdroneweek.com/programme.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowa polska kadra narodowa w wyścigach dronów (FAI F3U)

Następny

930 km inwentaryzacji linii kolejowej dla projektu GSM-R

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *