AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy dronowej – 21.05.2020 r.

Zapraszam na przegląd prasy dronowej z mijającego tygodnia, a w nim m.in. o unieważnionym przetargu na mikrodrony dla polskiej armii, o naruszeniu patentów Autel Robotics i więcej.

Armia ponownie ocenia oferty na drony klasy mikro

Dron klasy mikro od Asseco Poland
Fot. Asseco

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu wyniku postępowania na dostawę dronów klasy mikro dla polskiej armii. Pierwotnie postępowanie zostało rozstrzygnięte 14 kwietnia 2020 roku na korzyść oferty złożonej przez firma Asseco Poland S.A. Decyzja została 24 kwietnia zaskarżona przez ITWL do Krajowej Izby Odwoławczej. Podjęto decyzję o ponownej ocenie dwóch ofert złożonych w tej procedurze przez ITWL oraz Asseco Poland.

Źródło i więcej na Defence24.pl

System CreoScan wykrywał źródła ognia w pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego

Jednym z projektów realizowanych przez firmę Creotech Instruments  jest system CreoScan umożliwiający „koordynację bezzałogowego ruchu powietrznego i przetwarzanie zobrazowań pozyskiwanych przez drony”. Niedawno przeszedł on trudny test w walce z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jego zadaniem była lokalizacja źródeł rozprzestrzeniania się ognia.

Źródło i więcej na terazpolska.pl

DJI ma problemy w USA z naruszeniem patentu

Drony DJI naruszają patent Autel Robotics – taki wyrok wydała Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC). Naruszony patent dotyczy mechanizmu instalowania śmigieł oraz układu składanych ramion zastosowanych w dronach DJI z serii Mavic. Czy to oznacza, że DJI będzie musiał wycofać się z rynku USA? Nie sądzę. Co ciekawe ta walka o jeden z największych rynków zbyty dronów komercyjnych toczy się między dwoma producentami… rodem z Chin – zarówno DJI jak i Autel Robotics to chińskie firmy.

DJI Mavic 2 Pro i Zoom
Z lewej: DJI Mavic 2 Pro, z prawej: DJI Mavic 2 Zoom
Autel Robotics EVO dron - CES 2018
Autel Robotics EVO dron

Źródło i więcej na benchmark.pl

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Rozstrzygnięcie konkursu na książki "Drony" Wiktora Wyszywacza

Następny

Czy można latać dronem nad torami kolejowymi?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *