AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy – 21.12.2019

Zapraszam na ostatni przedświąteczny przegląd prasy dronowej z dnia 21.12.2019r. Tym razem 5 informacji ze świata, z czego aż 4 z Polski!

1. Do policji trafi 38 dronów za 5,6 mld zł

W ramach przetargu ogłoszonego przez Komendę Główną Policji do polskiej policji trafi 18 sztuk dronów DJI Matrice 210 V2 i 20 sztuk DJI Matrice 200 V2. Poza samymi dronami kontrakt obejmuje wyposażenie ich w kamery z zoom’em, kamery termowizyjne, spadochrony ratunkowe, dodatkowe akumulatory oraz walizki do transportu całego sprzętu, a także przeszkolenie 40 policjantów do uzyskania uprawnień lotniczych do operowania bezzałogowcami.

Źródło: https://dilectro.pl/najwieksze-zamowienia-dronow-w-historii-polskiej-policji-zrealizowane/

2. Automatyczny Lotniczy System Monitoringu w Porcie Gdynia

Firma Pelixar S.A. z Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni przeprowadzi duże kompleksowe wdrożenie testowe systemu bezzałogowego do monitoringu, o nazwie aLSM – automatyczny Lotniczy System Monitoringu. Dron firmy Pelixar będzie do monitorował środowisko i dbał o bezpieczeństwo z powietrza na terenach ZMPG SA oraz służył jako wsparcie Portowej Straży Pożarnej podczas akcji gaśniczo – ratowniczych w porcie.

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl/nowa-era-bezpieczenstwa-w-porcie-gdynia-lotniczy-system-monitoringu/ar/c3-14667383
Więcej informacji: https://evertiq.pl/news/24760

3. Dron będzie monitorował zakład produkcyjny Orlen w Płocku

PKN Orlen rozpoczął testy drona do monitoringu zakładu produkcyjnego w Płocku. Dron pomaga patrolować kompleks rafineryjno-petrochemiczny. System testowany przez PKN Orlen składa się ze stacji dokującej, drona i aplikacji monitorującej przebieg misji. Stacja dokująca umożliwia autonomiczny start i lądowanie, ładowanie baterii oraz stanowi dla niego schronienie w czasie oczekiwania na realizację kolejnej misji.

Dron w PKN Orlen Płock

Źródło: https://www.wnp.pl/nafta/pkn-orlen-testuje-wykorzystanie-drona-do-monitoringu-zakladow,362583.html

4. Ogłoszono V edycję DroneTech World Meeting

Wczoraj 20.12.2019r. na facebookowym fanpage’u wydarzenia DroneTech World Meeting pojawiła się informacja o V edycji tego wydarzenia, która odbędzie się w nadchodzącym 2020 roku. Termin tych największych w Polsce targów, konferencji dronowej i wyścigów dronów zarazem został wyznaczony na 6-7 listopad 2020, czyli ponownie będzie to piątek i sobota. Póki co nie są znane żadne dodatkowe szczegóły.

Źródło: https://www.facebook.com/dronetechmeet/videos/745623002590136/

5. Koncumencki bikopter z kamerą i czasem lotu 50 minut

Firma Zero Zero Robotics pokazała światu swój najnowszy produkt – V-Coptr Falcon – bikopter, czyli dwuwirnikowiec do fotografowania i filmowania z powietrza, który jest w stanie utrzymywać się aż 50 minut w locie. Dron waży zaledwie 730g i jest zasilany baterią li-po o pojemności 4500mAh. Ponieważ napędza w locie jedynie dwa silniki, to zużycie prądu jest sporo mniejsze niż np. w przypadku 4-wirnikowego DJI Mavic Pro o podobnej wadze i mniejszej baterii 3830mAh. Trzeba jednak przyznać, że ma coś z wyglądu Mavica od DJI…

Żródło: https://newatlas.com/drones/v-coptr-falcon-drone-tilting-50/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Laureaci Drone Film Festival Poland 2019

Następny

Sylwester 2019: drony zamiast fajerwerków

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *