AktualnościPrawoZe Świata

Propozycja EASA dotyczące certyfikacji lekkich BSP do 600 kg

EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) opublikowała 20 lipca propozycje dot. certyfikacji lekkich bezzałogowych statków powietrznych (Light UAS) do 600 kg w kategorii szczególnej i certyfikowanej.

Informacja pojawiła się na stronie aktualności EASA: https://www.easa.europa.eu/newsroom-and-events/press-releases/easa-publishes-proposed-standards-certification-light-drones.

Normy zaproponowane przez EASA do tzw. Light UAS (lekkich BSP do 600 kg wagi, nie przeznaczonych do transportu ludzi, operujących zdalnie lub autonomicznie w kategorii szczególnej lub certyfikowanej) mają przyczynić się do bezpiecznego działania dronów w szerokim zakresie usług jak np. doręczanie paczek w środowisku miejskim, kontrola linii kolejowych i energetycznych lub dostawa podstawowego zaopatrzenia do stref kryzysowych.

Proponowane standardy nazwane „Special Condition Light UAS” mają aktualnie charakter otwartych konsultacji a uwagi można zgłaszać na formularzu (pod powyższym linkiem: „CRD for Proposed Special Condition Light UAS”) do 30 września 2020 r.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Otwarta rejestracja na giełdę kooperacyjną DroneTech 2020

Następny

Zmiana 2020/1058 do rozporządzenia delegowanego UE 2019/945

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *