AktualnościZe Świata

Polski dron firmy FlyTech UAV innowacją we Frankfurcie

INFORMACJA PRASOWA

FlyTech UAV, krakowski producent dronów profesjonalnych bierze udział w targach geodezyjnych InterGeo 2018 – 16-18 października we Frankfurcie nad Menem. Firma zaprezentuje drona geodezyjnego dostosowanego do lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

System bezzałogowy BIRDIE produkcji FlyTech UAV został wyposażony w łączność 4G LTE, która znosi ograniczenia w zasięgu lotu drona (w ramach pokrycia siecią), a wbudowane transpondery lotnicze ADS-B in/out zapewniają widoczność przez inne statki powietrzne (również załogowe), a tym samym możliwość bezkolizyjnego wykonywania lotów BVLOS. Tę funkcjonalność firma FlyTech UAV prezentuje jako pierwsza w Polsce i jedna z nielicznych na świecie.

– Zaprezentujemy platformę unikalną na światowym rynku, która odróżnia się również długotrwałością lotu z aparatem pełnoklatkowym, dokładnością wyznaczenia trajektorii lotu na poziomie kilku centymetrów oraz autorskim programowaniem do planowania nalotu – wymienia Radosław Zych, Sales Manager we FlyTech UAV.

Birdie 2017 - FlyTechUAV

To jednak nie wszystko. Firma szykuje pewną innowację, o której jednak na razie mówi niewiele.

– Postawiliśmy na rozwiązania elastyczne, dzięki którym jeden system odpowiada na różnorodne potrzeby i daje wiele możliwości użytkownikowi. To będzie prawdziwe rozwiązanie „szyte na miarę” – przekonują przedstawiciele FlyTech UAV.

O targach InterGeo

Targi InterGeo to największe wydarzenie branży geodezyjnej na świecie, organizowane corocznie w różnych miastach Niemiec – w tym roku we Frankfurcie. Trzydniowe targi połączone z konferencją ściągają najważniejsze firmy w branży. Częścią wydarzenia jest również strefa IAS EXPO – dedykowana dronom, w której prezentowane są najnowsze rozwiązania z dziedziny bezzałogowych statków powietrznych – to właśnie w tej strefie spotkać będzie można firmę FlyTech UAV na stoisku 12.0B.126.

O firmie FlyTech UAV

FlyTech UAV – producent bezzałogowych statków powietrznych (dronów) do profesjonalnych zastosowań. Nasze drony wspierają geodezję, górnictwo, energetykę, rolnictwo, leśnictwo i wiele innych. FlyTech UAV to multidyscyplinarny zespół inżynierów awioników, konstruktorów, pilotów samolotowych i operatorów UAV. Firma powstała w 2015 roku i od tamtego czasu wypracowała wysoką pozycję na polskim rynku producentów dronów oraz zbudowała siatkę sprzedaży swoich produktów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Firma prowadzi również projekty badawczo-rozwojowe, w ramach których rozwija sztuczną inteligencję dronów, przeznaczonych do autonomicznych inspekcji infrastruktury krytycznej.

Dron BIRDIE to wielozadaniowa latająca platforma bezzałogowa, stworzona dla potrzeb geodezji, górnictwa, rolnictwa, ochrony środowiska. Dron wyposażony jest w sensor optyczny (pełnoklatkowy lub z matrycą APS-C), pozwalający na pozyskanie wysokiej jakości opracowań i pomiarów. Uzupełnieniem platformy latającej jest wielofunkcyjny pulpit sterujący wraz z autorską aplikacją do planowania misji. Miałem okazję obejrzeć go z bliska i zrecenzować tutaj.

BIRDIE UAV - FlyTech UAV

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Bezprzewodowe ładowanie dronów w locie - system firmy GET

Następny

Nowe wytyczne nr 6 z 17.09.2018 w sprawie wykonywania lotów dronów w MATZ/MCTR

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *