AktualnościZ Polski

PansaUTM na lotniskach w Gdańsku, Szczecinie, Lublinie i FIS Gdańsk

Z dniem dzisiejszym (6.04.2020 r.) – po wstępnej fazie testów z koordynacją łączoną tzn. przy użyciu formularzy papierowych i systemu PansaUTM – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ostatecznie wdrożyła PansaUTM do działania operacyjnego na lotniskach w Gdańsku (EPGD), Szczecinie (EPSC), Lublinie (EPLB) i FIS Gdańsk. Tym samym PansaUTM działa już operacyjnie na sześciu lotniskach kontrolowanych oraz w sektorze FIS Gdańsk w przestrzeni niekontrolowanej.

Oficjalny komunikat w tej sprawie podała PAŻP na swojej stronie www.

Dla przypomnienia – pierwsze lotniska w Polsce, które weszły w operacyjne użytkowanie PansaUTM to CTR Modlin, CTR Bydgoszcz, CTR Poznań o czym pisaliśmy wcześniej. Łącznie PansaUTM obowiązuje już w:

  • CTR Modlin (EPMO)
  • CTR Bydgoszcz (EPBY)
  • CTR Poznań (EPPO)
  • CTR Gdańsk (EPGD)
  • CTR Szczecin (EPSC)
  • CTR Lublin (EPBL)
  • sektor FIS Gdańsk

„W przypadku lotów BVLOS w przestrzeni niekontrolowanej sektora FIS Gdańsk system PansaUTM służy także do wydawania przez PAŻP przedtaktycznych cyfrowych warunków i zgód na loty BSP.” – ze strony pansa.pl

Więcej w oficjalnym komunikacie: https://www.pansa.pl/system-pansautm-oddany-do-uzytku-operacyjnego-na-kolejnych-lotniskach/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Automatyczne przedłużenie ważności uprawnień UAVO w czasie stanu epidemii

Następny

Tarcza 2.0: Przedłużenie uprawnień do 90 dni lub 6 miesięcy

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *