AktualnościZ Polski

Od dziś PansaUTM w CTR EPWR, CTR EPKT i FIS Poznań

Od dnia dzisiejszego – 28.05.2020 r. – system cyfrowy PansaUTM wchodzi o użytku operacyjnego w dwóch kolejnych CTR: EPWR (Wrocław) oraz EPKT (Katowice) a także w całym sektorze FIS Poznań. To oznacza, że w tych CTR’ach przestają obowiązywać formularze zgłoszeń lotów w CTR, które PansaUTM w pełni zastępuje.

Wdrożenie PansaUTM w kolejnych dwóch CTR oraz FIS Poznań oznacza, że system ten funkcjonuje już do celów operacyjnych w ponad połowie wszystkich CTR’ów w Polsce (stref kontrolowanych dużych lotnisk komunikacyjnych): w Poznaniu (EPPO), Bydgoszczy (EPBY), Modlinie (EPMO), Gdańsku (EPGD), Lublinie (EPLB), Szczecinie (EPSC), Katowicach (EPKT) i Wrocławiu (EPWR), a także w FIS Gdańsk i FIS Poznań. W wyżej wymienionych CTR’ach papierowe wnioski/formularze zgłoszeń lotów w CTR nie będą już rozpatrywane – system cyfrowy całkiem je zastępuje.

Wdrożenie systemu PansaUTM w pozostałych strefach CTR t.j.: Warszawa (EPWA), Kraków (EPKK), Rzeszów (EPRZ), Łódź (EPLL), Olsztyn-Mazury (EPSY) planowane jest do końca czerwca.

Źródło informacji: https://www.pansa.pl/system-pansautm-oddany-do-uzytku-operacyjnego-na-kolejnych-lotniskach-2/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Czy można latać dronem nad torami kolejowymi?

Następny

Black Hawk z podwieszaną wyrzutnią dronów ALTIUS 600

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *