AktualnościWydarzeniaZ Polski

Otwarcie laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej

Dnia 14.05.2022 r. o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu. Przedstawiciele mediów będą mieli możliwość zwiedzania ośrodka oraz obejrzenia pokazów statków powietrznych.

Budowa laboratorium jest jednym z elementów projektu „Terenowy Poligon Badawczo-Wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”, realizowanego przez Politechnikę Warszawską na terenie lotniska w Przasnyszu. Projekt jest współfinansowany ze źródeł Unii Europejskiej, a jego celem jest wzmocnienie aktywności badawczo-rozwojowej Uczelni oraz wzrost komercjalizacji wyników badań. Całość inwestycji to 33 mln zł, w tym 24 mln zł to aparatura badawcza.

Łącznie w ramach przasnyskiego Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych utworzonych zostało 9 laboratoriów i warsztatów, głównie skupionych na platformach bezzałogowych i lekkim lotnictwie. Nowe laboratorium to pracownie i warsztaty pozwalające na wytwarzanie, testowanie i serwisowanie dronów. Powstało również centrum obliczeniowe i system monitorowania przestrzeni powietrznej w oparciu o radary pasywne.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

GRUPA WB dostarczy system GLADIUS

Następny

X-FRONTER - osobisty dron każdego żołnierza

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *