AktualnościZe Świata

Opublikowano 3 standardy dla dronów w kategorii OPEN

Organizacja ASD-STAN opublikowała 3 z 4 planowanych standardów z serii prEN 4709, które określają zgodność dronów z klasami C0, C1, C2 i C3 przewidzianymi dla kategorii otwartej (OPEN) lotów.

ASD-STAN to skrót od AeroSpace and Defence Industries Association of Europe – Standardization and Norms. Jest to europejska organizacja non-profit, której celem jest wspieranie rozwoju standardów i norm w przemyśle lotniczym i obronnym.

ASD-STAN opracowuje standardy i normy techniczne oraz udziela wsparcia w zakresie ich wdrażania w branży. Współpracuje również z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO), w celu zapewnienia zgodności międzynarodowych standardów.

Dzięki ASD-STAN, firmy z branży lotniczej i obronnej mają dostęp do standardów, które pomagają w projektowaniu, produkcji i testowaniu swoich produktów, co przyczynia się do poprawy jakości i bezpieczeństwa w tych sektorach.

Najnowsze standardy serii prEN 4709 to:

Brakujący standard ASD-STAN prEN 4709-001 będzie określał pozostałe wymaganiami określone w rozporządzeniu (UE) 2019/945 i zostanie opublikowany w połowie tego roku.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Czy na prywatnej posesji mogę latać dronem mimo ogólnych zakazów?

Następny

Przegląd prasy dronowej - 24.03.2023

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *