Bez kategorii

NPA 2022-06 dot. certyfikacji w kategorii szczególnej w operacjach wysokiego ryzyka

EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) opublikowała dokument NPA 2022-06 dot. certyfikacji w kategorii szczególnej przy operacjach wysokiego ryzyka. Zbieranie uwag i komentarzy w konsultacjach otwartych potrwa do 30 września 2022r.

Proponowana certyfikacja w kategorii szczególnej przy operacjach wysokiego ryzyka ma objąć m.in.:

  • początkową zdatność do lotu bezzałogowego systemu powietrznego podlegającego certyfikacji zgodnie z art. 40 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2019/945;
  • ciągłą zdatność do lotu bezzałogowych systemów powietrznych podlegających certyfikacji i eksploatowanych w kategorii „szczególnej”;
  • wymagania operacyjne mające zastosowanie do załogowych statków powietrznych VTOL

Oficjalna informacja prasowa dotycząc NPA 2022-06 i rozpoczętych konsultacji znalazła się na stronie internetowej EASA: https://www.easa.europa.eu/newsroom-and-events/press-releases/easa-publishes-worlds-first-rules-operation-air-taxis-cities.

Bezpośredni link do NPA 2022-06: https://www.easa.europa.eu/downloads/136705/en.

Konsultacja ma charakter otwarty, każdy może zostawić swój komentarz/uwagę do proponowanych zmian przez system CRT tool (https://hub.easa.europa.eu/crt/) do 30 września 2022r..

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Jak trwale zabezpieczyć drona przed hakerami?

Następny

Recenzja DJI M30T

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *