AktualnościPrawoZe Świata

Nowe rozporządzenie UE 2022/425 z dnia 14 marca 2022 r.

Komisja Europejska opublikowała nowe ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2022/425 z dnia 14 marca 2022 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2019/947 w odniesieniu do odroczenia dat przejściowych dotyczących stosowania niektórych systemów bezzałogowych statków powietrznych w kategorii „otwartej” oraz daty rozpoczęcia stosowania scenariuszy standardowych w odniesieniu do operacji wykonywanych w zasięgu widoczności wzrokowej lub poza zasięgiem widoczności wzrokowej.

W związku faktem, iż niektóre normy zharmonizowane dotyczące wymogów mających zastosowanie do systemów bezzałogowych statków powietrznych klas C0–C6, niezbędne do eksploatacji w kategorii „otwartej” lub w ramach scenariuszy standardowych, jak również jednoznaczna zdalna identyfikacja będą dostępne dopiero w połowie 2023 r. rozporządzenie wprowadza odroczenie o 1 rok daty wejścia w życie przepisów dla pełnej kategorii otwartej oraz przepisów dotyczących STS-01/STS-02 a także stosowania klas dronów C5/C6 i zdalnej identyfikacji w kategorii szczególnej. Tym samym o rok dłużej powinny być przyjmowane oświadczenia do NSTS w państwach członkowskich a także ich stosowanie będzie wydłużone o 1 rok.

Rozporządzenie w polskiej wersji językowej dostępne jest tutaj, a jego treść zajmuje zaledwie 2 strony więc warto przeczytać w oryginale na czym polegają wprowadzone zmiany.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Zakaz lotów dronów nad Lublinem i Rzeszowem

Następny

Pracownik produkcji BSP - oferta pracy Farada Group/Lubartów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *