AktualnościZ Polski

#DronyNaWschód – zbiórka dronów oraz pieniędzy trwa!

Akcja #DronyNaWschód wciąż trwa. Pierwsze dostawy sprzętu już za nami (udokumentowana osobiście i opisana tutaj). Wraz z dronami darczyńcy dostarczali nam również powerbanki, agregaty prądotwórcze do ładowania akumulatorów, latarki czołowe a nawet noktowizory. Skala potrzeb jest ogromna w związku z czym uruchomiliśmy również zbiórkę pieniędzy na zakup podzespołów, akcesoriów oraz całych wyspecjalizowanych dronów dla Ukrainy.

Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.pl zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych piszemy non-stop o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że uruchomiliśmy Zrzutka.pl do wspólnego działania.

Crowdfunding szczególnie polecamy osobom prywatnym, natomiast firmy prosimy o darowizny pieniężne bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji Instytut Mikromakro:

FUNDACJA „INSTYTUT MIKROMAKRO”
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36/112B
02-797 Warszawa
NIP: 9512293688
Nr rachunku (IBAN): PL 36 1240 1112 1111 0010 2743 9367
Nazwa Banku: PEKAO VIII O. w Warszawie.
Adres Banku: ul. Wołoska 18 , 02-675 Warszawa.
Kod SWIFT: PKOPPLPWXXX
dopisek „Darowizna na akcję #DronyNaWschód”

Akcja społeczna #DronyNaWschód

Do akcji dołączyły się organizacje pozarządowe i biznesowe, osoby prywatne i przedstawiciele administracji rządowej. Listę zaangażowanych organizacji i darczyńców publikujemy na stronie dronynawschod.pl. Twoja darowizna uratuje życie mieszkańcom Kijowa, Chmielnickiego czy Charkowa i pomoże im odbudować kraj na podstawie zrobionych zdjęć i filmów z naszych dronów. Dołącz do nas!

Czemu to robimy?

Konflikt na Ukrainie pokazał, że nawet najprostsze drony konsumenckie wyposażone w kamerę mogą być przydatne – Ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej już w pierwszych dniach wojny zaapelowało o przekazywanie dronów cywilnych do użycia na froncie wojennym (źródło).

Bardzo szybko zrozumieliśmy, że przy olbrzymiej ilości dronów oraz certyfikowanych pilotów w Polsce możemy wspomóc Ukraińców w tej kwestii – w ciągu tygodnia zebraliśmy ponad 100 maszyn i przekazaliśmy ją stronie ukraińskiej (źródło).

Od początku naszą akcję prowadzimy pod hasłem: „zbieramy drony do dokumentacji szkód wywołanych przez wojnę”. Nie mniej Wasze drony nie czekają w magazynie na zakończenie konfliktu zbrojnego – są kompletowane, naprawiane, przygotowywane do działania i wysyłane na bieżąco na Ukrainę.

W celu przekazania drona lub części i akcesoriów prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia. Jeśli paczka jest w rozmiarach mieszczących się w paczkomatach InPost – zostanie Wam przekazany darmowy voucher na przesyłkę. Jeśli nie – sprzęt można podrzucić do nas osobiście w jednym z punktów odbioru osobistego lub nadać na swój koszt na jeden z tych punktów. Zachęcamy do udziału w naszej akcji #DronyNaWschód!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Pracownik produkcji BSP - oferta pracy Farada Group/Lubartów

Następny

Nowości DJI: dron Matrice 30/30T, FlightHub 2, stacja DJI Dock oraz kamera H20N

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *