AktualnościZe Świata

Komercyjne drony w Kijowie przydatne do obserwacji

Ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało komunikat na Facebook’u skierowany do posiadaczy wszelakich dronów cywilnych, które mogą posłużyć do obserwacji: „Masz drona? Przekaż go doświadczonym pilotom do użycia!”.

Ukraińskie MON opublikowało na swoim profilu na FB (https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA) następujący komunikat:

Komunikat wzywa mieszkańców Kijowa do przekazania samych dronów lub zgłoszenia się (jeśli posiadacz umie się nim również posługiwać) do obrony stolicy Ukrainy i wsparcia swoim sprzętem i umiejętnościami 112 Samodzielnej Brygady Kijowskiej, która toczy walki z Rosjanami w obronie Kijowa.

Popularne drony konsumenckie mogą przede wszystkim posłużyć do skutecznej obserwacji przemieszczających się oddziałów rosyjskich ulicami Kijowa w obrębie samego miasta. Zasięg działania od kilkuset metrów do kilku kilometrów jest wystarczający w tych warunkach. Można ich użyć jako system wczesnego ostrzegania swoich wojsk i do nawigowania oddziałami ukraińskimi broniącymi Kijowa.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Podsumowanie programu CEDD do końca 2021 r.

Następny

Creotech Instruments publikuje zdjęcia satelitarne z wojny w Ukrainie

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *