AktualnościWyścigi dronówZe Świata

Mac Poschwald na podium wyścigów Red Bull DR.ONE

I znów Maciej Poschwald daje nam powód do dumy! Podczas wyścigów dronów zorganizowanych przez Red Bull’a w klasyfikacji finałowej wyprzedził 15 z 18 czołowych pilotów dronów wyścigowych biorących udział w tym wydarzeniu i stanął na podium zajmując w finale trzecie miejsce!

Dwóch pozostałych pilotów na podium to: Bastian Hackl (Zacki FPV) z Austrii, który był pierwszy i Vladimir Ivanov (VonaN60) z Rosji – drugi w ostatecznej klasyfikacji.

Red Bull DR.ONE 2017

Maciej miał naprawdę sporą szansę na zdobycie 1-szej lokaty, bo czasy przelotów okrążeń były lepsze niż pozostałych rywali. Zabrakło jednak trochę szczęścia – w pewnym momencie wizja z kamery FPV drona została zakłócona na tyle skutecznie, że Maciej nie miał możliwości kontynuowania lotu i skończyło się lądowaniem awaryjnym. Tę sytuację możecie zobaczyć na filmie z obu kamer zamontowanych na dronie Mac’a:

Sam Maciej skomentował to na swoim fanpage (Mac FPV) w ten sposób:

Unfortunately I didn’t have a chance to finish the race – my video feed got interrupted and I had to disarm (something was heavily interfering my channel). There was no time for re-run so we had to leave it as it was…

Wyścigi Red Bull DR.ONE odbywały się przez dwa ostatnie dni września- 29-30.09.2017 w Spielberg w Austrii na torze wyścigowym nazywanym Red Bull Ring. Marka Red Bull znana jest chyba wszystkim z widowiskowych realizacji imprez, niezależnie od tego z jakim sportem są one związane. Również podczas Red Bull DR.ONE nie zabrakło „wodotrysków”, których próżno szukać podczas innych wyścigów dronów gdziekolwiek na świecie. Organizatorzy na torze wyścigowym umieścili bramki z miotaczami ognia, pompy ze sprężonym powietrzem dmuchające niespodziewanie w przelatujące drony a nawet… wodospady!

Gratuluję Maciejowi wysokiego trzeciego miejsca zdobytego podczas pierwszej edycji Red Bull DR.ONE i życzę powodzenia i trochę więcej szczęścia w kolejnych zawodach. A tak prezentował się dron Maćka (na autorskiej ramie RotoRacer Slim) „ustrzelony” podczas przelatywania gdzieś w pobliżu bramki z miotaczami ognia:

RotoRacer Slim - dron Macieja Poschwalda podczas wyścigów Red Bull DR.ONE
RotoRacer Slim – dron Macieja Poschwalda podczas wyścigów Red Bull DR.ONE – Źródło: www.facebook.com

Więcej o samych wyścigach dronów Red Bull można przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia: https://www.redbull.com/int-en/events/red-bull-drone.

Pełna lista pilotów biorących udział w zawodach Red Bull DR.ONE wraz z ich pozycją końcową wygląda następujaco:

1. Bastian Hackl (AUT) – Zacki FPV
2. Vladimir Ivanov (RUS) – VovaN60
3. Mac Poschwald (POL) – Mac FPV
4. Heiko Schenk (GER) – Heiko Schenk
5. Brett Collins (GBR) – COLLISion FPV
6. Jan Mittner (CZE) – janmittner

7. Niklas Solle (GER) – Upsidedown FPV
8. YoungRok Son (KOR) – Rock Son
9. Dino Joghi (NED) – GhettoDino FPV
10. Andrew Meyer (CAN) – MayMayDay
11. Benoit Sartorius (FRA) – Sartorius
12. Johnny Schaer (USA) Johnny FPV
13. Tom Smith (GBR) – DeathLad
14. Giuseppe Rinaldi (ITA) – BadSide84 FPV
15. Ross Kerker (AUS) – rekreK
16. Hrvoje Klicper (CRO) – Klic
17. Walter Kirsch (AUT) – cherry
18. Marc Heininger (SUI) – Silverstone

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

LiPo GPX Extreme do racer'ów - recenzja

Następny

Drony Star Wars - recenzja 74-Z Speeder Bike firmy Propel

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *