AktualnościWydarzeniaWyścigi dronówZe Świata

GIGA Drone Racing World Masters 2016 – podsumowanie

W dniach 6-7 sierpnia w Korei odbyły się wyścigi dronów GIGA Drone Racing World Masters, których gospodarzami była organizacja Korea Drone Race Agreement (KRDA) oraz Korean Times (KT). Najważniejsza informacja płynąca z tego wydarzenia to fakt, iż nasz rodak Mac Poschwald zdobył 3-cie miejsce w wyścigach indywidualnych i tym samym stanął na podium.

MinChan Kim, YoungRok Son i Mac Poschwald
MinChan Kim, YoungRok Son i Mac Poschwald na podium GIGA Drone Racing World Masters 2016 – Źródło: https://www.facebook.com

Druga pozytywna informacja – europejski zespół Tornado X-Blades Racing zdobył pierwsze miejsce w wyścigach drużynowych. Tym samym pretenduje do miana najlepszej światowej drużyny pilotów dronów wyścigowych. Oczywiście w europejskim team’ie latają najlepsi piloci wybrani z krajów europejskich.

Tornado X-Blades Racing na GIGA Drone Racing World Masters 2016
Źródło: https://twitter.com/IDRAdroneracing

Nagroda w wyścigach indywidualnych to $25,000 do podziału. Pierwsze miejsce zajął Koreańczyk – MinChan Kim – drugi obok Luke Bannister’a najmłodszy (obecnie mają po 15 lat) zawodnik na świecie, który bierze udział w wyścigach światowej rangi. Poprzednie duże zwycięstwo MinChan Kim’a to wygrana w azjatyckich mistrzostwach w wyścigach dronów – Asia Cup Shanghai 2016. Drugi był inny Koreańczyk YoungRok Son, a na trzecim miejscu Maciej Poschwald. Gratulacje!

MinChan Kim na GIGA Drone Racing World Masters 2016
Źródło: https://twitter.com/IDRAdroneracing
Luke Bannister i MinChan Kim na GIGA Drone Racing World Masters 2016
Luke Bannister i MinChan Kim na GIGA Drone Racing World Masters 2016 – źródło: https://www.facebook.com/tornadoxbladesracing

Tak wyglądał tor przygotowany specjalnie na tę okazję:

Tor wyścigowy na GIGA Drone Racing World Masters 2016
Źródło: https://twitter.com/IDRAdroneracing

A poniżej możecie obejrzeć bieg finałowy zwycięzcy, Min Chan Kim’a, sfilmowany z jego kamery pokładowej. Robi ogromne wrażenie prędkość, zręczność, wyczucie sprzętu i toru.

I na koniec jeszcze set-up zwycięzcy:

  • Vector VQ-220
  • Xnova 2206-2500kv
  • Ztw spider Pro 30A
  • Naze REV.6
  • Tattu 1550 75C
  • Dal T5045
  • DX9 Black Edition
  • Fatshark HD V2

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Jak zacząć przygodę z dronami? Co wybrać na początek?

Następny

DRONEMASTERS Convention 2016. Pierwszy na świecie maraton dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *