Wydarzenia

DRONEMASTERS Convention 2016. Pierwszy na świecie maraton dronów

Już 4 września 2016 na torze wyścigowym Berlin Karlshorst odbędzie się pierwszy na świecie maraton dronów. Tak, tak… maraton, który przez organizatorów został nazwany DRON-A-THON i jak to bywa na maratonach – do przelecenia będzie dystans 42,195 m.

Impreza, w ramach której zostanie rozegrany pierwszy na świecie DRON-A-THON, nosi nazwę DRONEMASTERS Convention 2016. Drużyny składające się z pilotów dronów wyścigowych (wielowirnikowców) oraz pilotów dronów-płatowców (wyścigi będą rozgrywane w dwóch kategoriach) będą miały do pokonania około 30 okrążeń na torze, który na co dzień jest torem wyścigów konnych.

Prócz prędkości przelotu samych dronów będzie liczyć się jakość przygotowania i wytrzymałość samego sprzętu używanego podczas maratonu, a także strategiczne planowanie takich rzeczy jak np. przerwy w pit-stopach na wymianę baterii oraz samej taktyki lotu.

Zwycięzcy zostaną wyróżnieni nagrodą Lilienthal Award Otto Lilienthal Foundation I.G., która jest przyznawana za innowacyjne i przełomowe pomysły w branży lotniczej.

Na chwilę obecną zarejestrowało się 10 drużyn z Niemiec i innych państw Europy. Impreza jest w pełni darmowa, ale aby w niej uczestniczyć jako widz, a tym bardziej zawodnik, trzeba się uprzednio zarejestrować.

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.dronemastersconvention.com/en/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

GIGA Drone Racing World Masters 2016 - podsumowanie

Następny

Nowe zasady lotów dronami w CTR i nowy formularz

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *