AktualnościZe Świata

NEXXBlades Racing wygrywa tegoroczną ligę DCL!

NEXXBlades Drone Racing Team wygrał tegoroczną ligę Drone Champions League! To tym bardziej świetna wiadomość, że jednym z głównych zawodników tej drużyny jest nasz rodak – Maciej Poschwald

Po ostatnich zawodach ligowych w Berlinie, które odbyły się w miniony weekend, zespół NEXXBlades Racing potwierdził swoją wysoką formę i ostatecznie wygrał całą ligę Drone Champions League z ilością punktów: 1180. Tabela wyników po całym sezonie 2017 i dla wszystkich drużyn startujących w DCL prezentuje się tak:

Drone Champions League - Final results 2017

Jak wyglądałe ostatnie zawody w Berlinie w ramach ligi DCL możecie zobaczyć tutaj i tutaj:

Wprawdzie NEXXBlades w ostatniej serii zawodów stanęli na podium na miejscu z numerem „3”, ale w klasyfikacji generalnej to właśnie NEXXBlades zdobyło najwięcej punktów zdobywają puchar ligi Drone Champions League.

Team NEXXBlades Racing na podium po zawodach w Berlinie
NEXXBlades Racing – od lewej: Maciej Poschwald, Gary Kent, Brett Collins i Luke Bannister.

Na zawodach w Berlinie był jeszcze jeden polski akcent – w zespole Gemfan występuje Krzysztof Chartanowicz – drugi najszybszy w Polsce zawodnik, który jest z resztą dobrym znajomym Maćka oraz wspólnikiem i współwłaścicielem marki ROTORACER.

Pełne wyniki wyścigów w ramach ligi DCL można sprawdzić na oficjalnej stronie Drone Champions League: https://dcl.aero. Gratuluję zwycięzcom!


DCL to europejska liga dronów, zarejestrowana oficjalnie jako organizacja Drone Champions AG z siedzibą w Liechtenstein. Jej reprezentantem jest Herbert Weirather. Liga funkcjonuje od zeszłego roku, a cechą charakterystyczną wyścigów organizowanych przez przez DCL są niesamowite miejsca, w których się odbywają: od kopalni soli Salina Turda w Rumunii, przez ruiny zamku położonego na pięknym wzgórzu gdzieś pośrodku Austrii, po Pola Elizejskie w Paryżu i zabytkową część miasta Brukseli.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wyniki konkursu-zbiórki. Poznajcie zwycięzców

Następny

ROTORACER Tiny 6 - recenzja mikrodrona FPV

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *