RatownictwoZastosowania dronów

KeyHelp – dron do koordynacji akcji ratowniczych

KeyHelp jest profesjonalnym, kompleksowym rozwiązaniem dedykowanym służbom i organizacjom odpowiedzialnym za przeprowadzanie operacji poszukiwawczo-ratowniczych.

KeyHelp

Jak działa KeyHelp produkt?

KeyHelp jest wielofunkcyjnym i specjalistycznym rozwiązaniem ułatwiającym pracę ratownikom za pomocą aplikacji mobilnej i komputerowej. Wszystkie urządzenia objęte oprogramowaniem KeyHelp komunikują się ze sobą, co pozwala na:

  • skuteczną koordynację grup ratowniczych podczas operacji,
  • łatwe oznaczanie poszczególnych sektorów poszukiwań,
  • szybkie wysyłanie wiadomości o znalezionych rzeczach należących do zaginionej osoby,
  • sprawne raportowanie do centrali o postępie prowadzonych działań poszukiwawczych.

Nasz zespół jest w trakcie tworzenia drona-ratownika, który, przy pomocy kamery termowizyjnej i sztucznej inteligencji, dodatkowo usprawni i przyspieszy pracę ratowników przez wskazanie obiektów podobnych do osób zaginionych. Dron w czasie rzeczywistym analizuje każdy obiekt i, na podstawie jego rozmiarów, temperatury oraz kształtu ocenia, czy może on być człowiekiem. Jeśli dron uzna, że zeskanowany obiekt jest podobny do człowieka, to zaczyna wykonywać zdjęcia kamerą termowizyjną oraz zwykłą. Następnie zdjęcia są wysyłane do koordynatora akcji ratowniczej. Wszystkie informacje z aplikacji mobilnych i drona przekazywane są na aplikację komputerową, z której korzysta kierownik poszukiwań.

Jak działa KeyHelp?

Dla kogo przeznaczony jest KeyHelp?

Stworzyliśmy KeyHelp z myślą o służbach i organizacjach zajmujących się ratownictwem. Nasz produkt świetnie wesprze zarówno pojedyncze zespoły poszukiwawczo-ratownicze, jak i akcje zakrojone na szeroką skalę, w których sukces zależy od współpracy wielu dobrze skoordynowanych zespołów. Przykładami służb i organizacji, które zyskałyby dzięki wsparciu KeyHelp są: wojsko, straż pożarna, policja, ratownicy morscy i górscy.

W jakich okolicznościach wykorzystuje się KeyHelp?

Nasze rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas akcji poszukiwania osób i ratowania życia, bez względu na pogodę i ukształtowanie terenu. Podczas poszukiwań i akcji ratowniczych prowadzonych na dużych połaciach terenu lub wodzie, o życiu decydują nawet sekundy. KeyHelp usprawnia i przyspiesza prowadzenie tych akcji, a tym samym poprawia szanse ratowników na odniesienie sukcesu.

KeyHelp

Czym jest KeyHelp?

KeyHelp jest nowoczesnym i funkcjonalnym narzędziem wspierającym ratownictwo. Składa się z aplikacji na urządzenia mobilne i komputery, które ułatwiają planowanie operacji poszukiwawczo-ratowniczych, zarządzanie nimi, komunikację między zespołami i z centralą, jak również przesyłanie i otrzymywanie wiadomości w krótkim czasie. Wkrótce w ofercie dostępny będzie też inteligentny dron ratowniczy. Dzięki jego przemyślanym i dopracowanym funkcjom, z pewnością uda się ocalić wiele istnień ludzkich.

Aktualnie projekt jest na etapie zbierania funduszy na jego realizację. Można go wspomóc na portalu crowd-fundingowym: https://www.indiegogo.com/projects/keyhelp-the-smart-help-drone#/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

iFOD 2016 Międzynarodowe Targi Dronów

Następny

WARMATE - nowy dron bojowy WB Electronics

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *