AktualnościZ Polski

Dron z kamerą – jak wybrać odpowiedni?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Popularność dronów sprawiła, że rynek ten błyskawicznie się rozrósł i obecnie klient może mieć niemały problem, kiedy dojdzie do momentu, w którym przyjdzie mu wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. W tym artykule skupimy się na dronach z kamerą i zaproponujemy kilka modeli, które zdecydowanie warte są zakupu.

Czy warto kupić drona z kamerą?

Dron z kamerą jest rodzajem drona, który cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o klientów, którzy decydują już się na zakup takiego sprzętu. Nie dzieje się to bez powodu, gdyż ów rodzaj drona pozwala nam na wiele możliwości. Możemy m.in. za pomocą takiego drona robić imponujące zdjęcia oraz filmy z perspektywy lotu ptaka czy po prostu obserwować jak wygląda świat z dużych wysokości.

Jaki dron z kamerą będzie odpowiedni?

Przyjemność z korzystania z drona będzie tym większa, im bardziej odpowiedni dla siebie sprzęt kupimy. W tym celu poniżej wyselekcjonowanych zostało kilka propozycji, które mogą przypaść do gustu osobom, poszukującym dobrego drona z kamerą.

Dron MJX Bugs B12

MJX B12

Jeśli zależy ci, aby twój dron z kamerą był wysokiej jakości i możesz przeznaczyć na jego zakup ponad 1000 zł, to dobrym rozwiązaniem może okazać się model MJX Bugs B12. Oprócz tego, że dron jest bardzo mobilny i można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, to dodatkowo zapewni ci stabilny obraz, gdy będziesz miał ochotę zrobić kilka ujęć z powietrza. Dron MJX Bugs B12 wykorzystuje również szereg dodatkowych funkcji jak: TapFly (daje on możliwość zaprogramowania punktów trasy przelotu drona) czy Headless (tryb idealny, gdy utraci się koncentracje, gdyż to, w jakim położeniu znajduje się dron względem jego operatora, nie ma większego znaczenia. Aktywując ten tryb, wystarczy, wychylić drążek do siebie, aby dron wrócił w kierunku jego operatora). Nie można także zapominać o tym, że dron MJX Bugs B12 umożliwia nagrywanie obrazu w 4K, a także o przyzwoitej baterii drona, gdyż pozwala ona na korzystanie z niego przez nawet 22 minuty bez ładowania.

Dron MJX Bugs B20

MJX B20

Elektroniczna stabilizacja obrazu EIS oraz możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 3840×2160 przy 30 fps to tylko niektóre korzyści, jakie możesz mieć, wybierając model MJX Bugs B20. Atutem jest również cena, gdyż za tego drona trzeba zapłacić trochę ponad 1000 zł. Dron MJX Bugs B20 jest w stanie automatycznie startować i lądować, a także posiada tryb follow me (umożliwia on śledzenie sygnału z kontrolera). Bateria drona MJX Bugs B20 pozwala na około 22 minuty lotu, a jego kontrolowanie jest możliwe do 600 m odległości.

Dron MJX Bugs B5W

MJX B5W

Jeśli jednak szukasz czegoś trochę tańszego, ale cechującego się wciąż wysoką jakością, to możesz postawić na model MJX Bugs B5W. Zapewnia on solidną konstrukcję, a także jest wyposażony w funkcję GPS (dron jest świadomy swojej pozycji i przy utracie zasięgu bądź słabej baterii, dron będzie mógł awaryjnie wylądować w miejscu startu). Kamera drona umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K i to, nawet w nocy, gdyż dron MJX Bugs B5W posiada jasne oświetlenie LED. Dron MJX Bugs B5W cechuje się również niezłą baterią, która jest w stanie zapewnić ok. 20 minut lotu.

Dron MJX Bugs B7

MJX B7

Dron MJX Bugs B7 to model, który wyróżnia się swoją oryginalnością, co pozwoliło mu zostać jednym z lepszych dronów 2020 roku. Ów model jest bardzo mały, lekki i kosztuje stosunkowo niewiele (jedynie 600 zł). Dron jest również prosty w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu wydaje się on być idealnym sprzętem dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z dronów. Dron MJX Bugs B7 oferuje również kilka autonomicznych trybów lotu i umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K oraz UHD. Model cechuje także 15-minutowy czas działania na baterii.

Podsumowanie

Rynek dronów dynamicznie się rozwija i obecnie można dostać bardzo dobry sprzęt za stosunkowo nieduże pieniądze, co udowadniają powyższe modele. Każdy z nich gwarantuje wysoką jakość, a wybór odpowiedniego modelu powinien zostać dokonany przez nas samodzielnie na podstawie osobistych preferencji.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Zbiórka na walkę z chorobą dla Pawła Słupskiego

Następny

Global Drone Conference 2021

1 Komentarz

  1. 21 grudnia 2022 at 22:46 — Odpowiedz

    OD MJX to tylko dron Bugs B5W

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *