AktualnościWyposażenieZe Świata

Skysense – platforma ładująca akumulatory dronów

Głównym problemem większości małych cywilnych dronów (w szczególności tych pionowego startu i lądowania, czyli zasadniczo wielowirnikowców) jest ich krótki czas lotu, a co za tym idzie konieczność częstej zmiany baterii. Rozwiązaniem tego problemu może być platforma Skysense Charging Pad, która wykorzystuje unikalną (i czekającą na przyznaznanie patentu) technologię ładowania dronów. Wystarczy, że bezzałogowiec znajdzie się na wspomnianej platformie Skysense, która jest lądowiskiem a zarazem panelem ładującym akumulatory drona.

Platforma Skysense redukuje do minimum konieczność obsługi wielowirnikowców przez człowieka. Drony tego typu (VTOL, czyli pionowego startu i lądowania) da się zaprogramować, aby same startowały i lądowały w dowolnym momencie. Dołożenie prostej zależności, aby dron leciał do lądowiska w momencie spadku pojemności baterii i odlatywał gdy ją naładuje nie powinno być niczym trudnym. W takiej przypadku dron mógłby w zasadzie kursować cały czas, potrzebowałby jedynie okresowych przeglądów przez człowieka.

Skysense Chargin Pad

Do innych zalet można zaliczyć mobilność całej platformy, która jest niewielkich rozmiarów i można ją bezproblemowo transportować, a jednocześnie zmieści się na niej praktycznie każdy cywilny wielowirnikowiec.

Jeśli ciekawi was sam sposób ładowania to w skrócie polega on na kontakcie platformy z kablem przymocowanym do podwozia drona, który jest połączony z akumulatorem za pomocą odpowiedniego urzadzenia Battery Charger Plugin ważącego ok. 100-150g, które montuje się na kopterze.

Skysense Chargin Pad

Prócz Skysense Charging Pad firma oferuje również Skysense Droneport – czyli kryty automatyczny „garaż” dla dronów, który zamyka się i otwiera automatycznie, chroniąc tym samym kopter przed złymi warunkami pogodowymi. Oczywiście Droneport pomieści również panel ładujący Skysense pod swoim dachem.

Skysense Droneport

Panele ładujące Skysense można aktualnie zamówić w opcji „pre-order” zanim jeszcze trafią do ogólnej sprzedaży: http://skysense.de/pre-order. Bardziej szczegółowa specyfikacja znajduje się pod powyższym linkiem, natomiast z ogólnych informacji:

  • można ją nabyć w 3 wersjach: Compact 18″ (46cm), Medium 36″ (91,5cm) oraz Wide 72″ (ok. 183cm szerokości boku)
  • platforma zasilania jest ze standardowych zasilaczy AC 100-240V ~ 50/60Hz
  • mogą ładować prądem od 1 do 10A
  • produkt ma się pojawić w sprzedaży w tym miesiącu (styczeń 2015)

Niestety jedynym odstraszaczem dla potencjalnych nabywców może być dość wygórowana cena, która zawiera się w przedziale od $649 do $4,365.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

FAA wydała pojedyncze zezwolenia na loty dronami

Następny

Airbus będzie budował fabrykę dronów w Polsce?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *