AktualnościZe Świata

Qualcomm inwestuje w niemiecki startup Skysense

Amerykańska firma Qualcomm, której specjalizacją jest komunikacja bezprzewodowa oraz produkcja mikroprocesorów do urządzeń mobilny (znana seria Snapdragon) postanowiła zainwestować w niemiecki startup o nazwie Skysense, który zajmuje się tworzeniem infrastruktury zasilającej dla dronów. Na początku tego roku pisaliśmy o Skysense w kontekście ich flagowego produktu – platformy ładującej drony. Co wyniknie ze współpracy amerykańskiego giganta z niewielkim startupem Skysense?

Przypomnijmy pokrótce – firma Skysense dała sie poznać szerszej publiczności droniarzy dzięki innowacyjnemu pomysłowie ładowania akumulatorów dronów poprzez lądowanie na specjalnej platformie o niewielkich rozmiarach. Przewód zamontowany na dronie i dotykający platformy po wylądowaniu odpowiada za samoczynne ładowanie się akumulatorów.

Skysense Charging Pad

 

Skysense Chargin Pad

Obecnie firma Skysense z Berlina zmieniła swoją siedzibę i przeniosła się do San Diego w Kalifornii, USA by móc bliżej współpracować z Qualcomm’em nad rozwiązaniem o nazwie „Droneport” – rozwinięciem swojej platformy ładującej w kompletne rozwiązanie, które zawiera: specjalnego drona, platformę ładującą, wodoodporną automatycznie otwieraną i zamykaną obudowę. Dodatkowo w skłąd zestawu wchodzi Droneport Network Manager – oprogramowanie do zarządzania całą flotą dronów Skysense.

Skysense zostałą wybrana jako jedna z 10 firm, w które Qualcomm łącznie inwestuje $1 milion – po równo każda firma dostaje $100,000 na rozwój swojego produktu. Poza tym firma Qualcomm oferuje swoją wiedzę techniczną i biznesowe doświadczenie wyniesione z branży robotyki, by pomysły realizowane przez wspierane startupy ujrzały światło dzienne i znalazły swoich odbiorców.

Warto również wspomnieć, że Skysense mimo swojego niedługiego stażu na rynku może pochwalić się całkiem niezłym portfolio klientów i partnerów, do których należą m.in. NASA, Akademia Wojskowa w West Point, DroneDeploy, Parrot czy Infinium Robotics.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

System antydronowy od Airbus Defence and Space

Następny

Loty dronem nad miastem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *