AktualnościPrzesyłki kurierskieZ Polski

InPost użyje dronów do przesyłania paczek?

Czyżby polska firma InPost znana z wygodnych w użyciu paczkomatów wzorem największego sklepu e-commerce: Amazon.com zainteresowała się wykorzystaniem dronów do przesyłania swoich paczek? Próbkę transportu paczek z pomocą dronów zaprezentowała już podczas Droniady 2014, która odbywa się w Krakowie 17 czerwca tego roku.

 

Trzeba przyznać, że dron latający do transportowania niewielkich przesyłek daje radę (podobnie jak dron Amazon PrimeAir) tym bardziej, że łatwo można go wyposażyć w moduł autopilota przez co stałby się dronem w pełni autonomicznym. Trochę gorzej wygląda zastosowanie drona jeżdżącego do wkładania przesyłek do paczkomatów. Na chwilę obecną jest on sterowany ręcznie  przez operatora no i nie da się ukryć – włożenie przesyłki do paczkomatu sprawiło trochę problemów i wydaje się być całkiem zbędne.
Jeśli firma InPost planuje kiedykolwiek wzorem Amazon.com skorzystać z dronów transportowych to czeka ją jeszcze długa droga testów i udoskonaleń. Całość ma spory potencjał, a InPost jako duży gracz na krajowym rynku miałby szansę stać się pierwszą polską firmą, która zastosuje drony do przesyłek na dużą skalę, nie tylko krajową.
Poprzedni

Studenci z JEDI i ich drony

Następny

Drony. Skrzydła Śmierci - film dokumentalny

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *