AktualnościPrzesyłki kurierskieZ Polski

InPost użyje dronów do przesyłania paczek?

Czyżby polska firma InPost znana z wygodnych w użyciu paczkomatów wzorem największego sklepu e-commerce: Amazon.com zainteresowała się wykorzystaniem dronów do przesyłania swoich paczek? Próbkę transportu paczek z pomocą dronów zaprezentowała już podczas Droniady 2014, która odbywa się w Krakowie 17 czerwca tego roku.

 

Trzeba przyznać, że dron latający do transportowania niewielkich przesyłek daje radę (podobnie jak dron Amazon PrimeAir) tym bardziej, że łatwo można go wyposażyć w moduł autopilota przez co stałby się dronem w pełni autonomicznym. Trochę gorzej wygląda zastosowanie drona jeżdżącego do wkładania przesyłek do paczkomatów. Na chwilę obecną jest on sterowany ręcznie  przez operatora no i nie da się ukryć – włożenie przesyłki do paczkomatu sprawiło trochę problemów i wydaje się być całkiem zbędne.
Jeśli firma InPost planuje kiedykolwiek wzorem Amazon.com skorzystać z dronów transportowych to czeka ją jeszcze długa droga testów i udoskonaleń. Całość ma spory potencjał, a InPost jako duży gracz na krajowym rynku miałby szansę stać się pierwszą polską firmą, która zastosuje drony do przesyłek na dużą skalę, nie tylko krajową.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Studenci z JEDI i ich drony

Następny

Drony. Skrzydła Śmierci - film dokumentalny

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *