AktualnościZ Polski

Airbus będzie budował fabrykę dronów w Polsce?

Szef działu samolotów bojowych w Airbus Defence and SpaceDomingo Urena-Raso – zapowiedział, że Airbus planuje zacieśnić współprace z polskimi podmiotami z branży dronów i nie wykluczone, że w najbliższych latach w Polsce rozwinie ich dorobek sponsorując prace projektowo-badawcze nad bezzałogowcami.

Szef Airbus Defence and Space bardzo dobrze ocenia potencjał polskich firm, uczelni i ośrodków badawczych zajmujących się dronami. Jednocześnie podkreślił, że drony budowane w Polsce przy współudziale Airbus’a będą musiały spełniać wszystkie normy i posiadać certyfikaty dopuszczające do lotów w cywilnych korytarzach powietrznych oraz do wykonywania misji nad miastami. Miałyby to być bezzałogowce uniwersalnego zastosowania ze wskazaniem na drony dla rolnictwa oraz do gaszenia pożarów.

Takie rewelacje Airbus przekazał podczas konferencji Wizja przyszłości europejskiego przemysłu lotniczo – obronnego”, zorganizowanej przez Polsko Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową i Francusko Polską Izbę Gospodarczą, która miała miejsce 14.01.2015 w Warszawie.

Przeczytaj również o największym polskim bezzałogowcu, który również powstał w wyniku spólnych prac Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych z Airbusem.

Źródło: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706203,1171407-Airbus-planuje-konstruowac-i-budowac-w-Polsce-drony.html

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Skysense - platforma ładująca akumulatory dronów

Następny

Mazury Drone Show 2015 - 1-3 maj 2015 , lotnisko Aeroklubu Krainy Jezior

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *