AktualnościWydarzeniaZ Polski

Mazury Drone Show 2015 – 1-3 maj 2015 , lotnisko Aeroklubu Krainy Jezior

Wystawa dronów, panel dyskusyjny, prezentacje dronów w locie, warsztaty, konkursy, loty demonstracyjne – to wszystko gwarantują organizatorzy Mazury Drone Show 2015 – być może pierwszej tego typu imprezy w Polsce poświęconej dronom.

Czemu pierwszej? Bo organizatorzy planują imprezę na nadchodzący weekend majowy w dniach 1-3 maja 2015r. tym samym impreza odbyłaby się przed DRON Festiwalem, który został zaplanowany na 16 maja 2015 – zaledwie 2,5 tygodnia później.

Mazury Dron Show 2015 odbędzie się w Aeroklubie Krainy Jezior na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Jest on organizowany przez władze tamtejszego aeroklubu z patronatem ULC, PAŻP oraz Instytytu Techniki Wojsk Lotniczych. Osobisty patronam osobowy pełni Piotr Ołowski – Prezes ULC.

Ogólny zarys programu można przeczytać tutaj. Warto zwrócić uwagę, że jest to impreza kierowana do szerokiego grona odbiorców: uczelni, instytucji, firm komercyjnych, wszystkich hobbystów z własnymi dronami oraz widzów zainteresowanych tematem. Dodatkowo biorąc pod uwagę dość rozbudowany i różnorodny program imprezy całość zapowiada się niezwykle ciekawie i stanowi sporą konkurencję dla DRON Festiwalu.

Organizatorzy Mazury Drone Show 2015 zapowiadają, że ma to być impreza cykliczna. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tematyką dronów jest to bardzo realne założenie. Jedyny minus to miejsce imprezy, które może przełożyć się na mniejszą frekwencję (czemu nie ma tego typu wydarzeń w centrum Polski!..).

Więcej na stronie oficjalnej: http://aspoland.com/mazury-drone-show

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Airbus będzie budował fabrykę dronów w Polsce?

Następny

WB Electronic bezkonkurencyjna w przetargu MON?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *