AktualnościWydarzeniaZ Polski

Dron Festiwal – zapowiedź wydarzenia

Dron Festiwal - festiwal dronów Trójmiasto

Dron Festiwal – choć nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty ani miejsca (na razie wiadomo tylko, że Trójmiasto wiosną), w którym się wydarzy – może stać się pierwszą tego typu imprezą w Polsce. Festiwal, którego organizatorami jest grupa modelarzy RC związanych z forum RC-FPV.pl jest wydarzeniem kierowanym zarówno dla innych modelarzy jak i dla szerszej publiki – osób w najmniejszym stopniu nie związanych z modelarstwem RC.

Głównym celem Dron Festiwalu będzie pokazanie możliwości nagrywania filmów z powietrza z pokładu dronów, popularyzacja nowoczesnej techniki związanej z dronami, edukacja młodzieży, promocja Polski oraz zagwarantowanie dobrej zabawy wszystkim uczestnikom.

O festiwalu narazie wiadomo niewiele. Ma on być podzielony na trzy części: festiwal filmów z pokładu dronów, wyścigi dronów (Dron Race) oraz statyczne i dynamiczne pokazy modeli i osprzętu RC. Organizatorzy planują również prelekcje i wykłady dla zgromadzonych widzów.

Oficjalna strona projektu to www.dronfestiwal.pl. Będziemy bacznie śledzić przygotowania i informować Was na bieżąco.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Backcountry Drone - dron dla podróżników

Następny

ZANO - miniaturowy dron prosto z Kickstartera

4 komentarze

 1. 3 grudnia 2014 at 08:22 — Odpowiedz

  RC-FPV.pl to dość hermetyczne środowisko. Oby nie skończyło się tak, że będzie to impreza towarzystwa wzajemnej adoracji, a te zaproszenie do szerokiej publiki jest po to, żeby łatwiej było pozyskać środki finansowe czy pozwolenia od administracji.

  Mimo wszystko trzymam kciuki i mam nadzieję, że impreza okaże się sukcesem. A także, że kolejna edycja odbędzie się gdzieś w centralnej Polsce. 🙂

  • 4 grudnia 2014 at 16:28 — Odpowiedz

   Osobiście również trzymam kciuki za to, żeby impreza doszła do skutku. Na świecie jest już sporo tego typu wydarzeń (drone-racing), przydałaby się również w Polsce. Ubolewam jedynie nad lokalizacją – gdyby była w centrum (dajmy na to okolice Warszawy) to łatwiej byłoby wielu entuzjastom dronów dojechać.

 2. 11 grudnia 2014 at 12:35 — Odpowiedz

  rc-fpv.pl może trochę hermetyczne jest a to z racji, że ma skupiać pasjonatów RC i FPV a świeżo upieczeni „fajtomowcy” muszą osiągnąć pewien poziom techniczny i mentalny żeby z nami pogadać jak równy z równym 😉 Ale nikt nikogo nie odtrąca absolutnie. Trzeba tylko chcieć (choćby instrukcję przeczytać). Festiwal – jak podają – ma być dla szerokiej publiki – żeby pokazać, edukować, itp. Do spotkań towarzyskich i polatania robimy sobie zloty 🙂

 3. 6 lutego 2015 at 19:15 — Odpowiedz

  podobo będą goście co poprowadzą prezentację nt. modelarstwa, wiec sądzę że coś tam dla siebie znajdę 😛

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *