AktualnościZe ŚwiataŻycie codzienne

Backcountry Drone – dron dla podróżników

Backcountry Drone - dron dla podróżników

Backcountry Drone to dron stworzony specjalnie z myślą o podróżnikach backpacker’ach, którzy cenią sobie przede wszystkim dużą mobilność i chęć zabierania jak najmniej asortymentu w podróż. Obsługiwany jedynie przez dwa silniki, dwa śmigła i dwa regulatory silników dron przypomina swoim wygląda średniej wielkości termos, jest bardzo lekki – zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej funkcjonalności w terenie. Ma składane śmigła, dzięki czemu żadne elementy nie wystają poza jego konstrukcję, która swoją drogą została wykonana z lekkiego plastiku wydrukowanego na drukarce 3D.

Dron został zaprojektowany tak aby startował z ręki i był w pełni autonomiczny – nie ma możliwości sterowania nim za pomocą aparatury czy innego urządzenia. Jego główny zadaniem jest orientacja w terenie – po wzniesieniu się na określoną wysokość robi serię zdjęć po czym wraca w to samo miejsce, z którego wystartował.

Jego wynalazcy – firma First Ascent – wciąż próbują zmniejszyć jego rozmiary oraz odciążyć konstrukcję – wciąż posługując się drukiem 3D. Również samo oprogramowanie drona ma zostać ulepszone i rozbudowane o dodatkowe tryby misji. Planowane jest wprowadzenie możliwości zmiany misji, a nawet manualnego trybu lotu poprzez aplikację mobilną w smartfonie. Również poprzez smartfon będzie możliwe pobieranie danych zebranych przez drona w trakcie lotu.

Backcountry Drone - dron dla podróżników

Środki na rozbudowę i ulepszenie projektu już wkrótce prawdopodobnie będą zbierane przez znany i lubiany przez konstruktorów różnych dronów serwis Kickstarter. Póki co jednak postępy można obserwować na oficjalnej stronie projektu www.backcountrydrones.com.

Poprzedni

Drony w PKP Cargo?

Następny

Dron Festiwal - zapowiedź wydarzenia

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *