AktualnościZe Świata

Yuneec H520 z precyzyjną nawigacją satelitarną RTK

Hexacopter H520 firmy Yuneec można już teraz wyposażyć w system RTK szwajcarskiej firmy Fixposition. Nawet w trudnych warunkach dostępu sygnału GPS, jak na przykład w miastach lub wąwozach, system zapewnia najwyższą precyzję i pozycjonowanie z dokładnością do centymetra. W pełni zintegrowana nawigacja satelitarna Real Time Kinematics zapewnia dzięki temu wyjątkowo dokładne i niepowtarzalne ujęcia oraz szybszy Mapping 3D. Dzięki tej nowej wersji można również prościej i precyzyjniej przeprowadzać zautomatyzowane loty kontrolne.

Precyzyjny jak szwajcarski zegarek

Teraz nowy model H520 RTK jeszcze lepiej sprawdza się w zastosowaniach komercyjnych, gdzie wymaga się najwyższej precyzji. Dzięki innowacyjnej technologii RTK model H520 może teraz podlatywać jeszcze bliżej do monitorowanych obiektów, ponieważ pozycję drona ustawia się z dokładnością do centymetra (1 cm + ppm poziomo / 1.5 cm + ppm pionowo), nie zaś metra. Dokładność ta ma przewagę, gdy w różnych dniach należy wykonać wiele zdjęć z tego samego miejsca, na przykład aby udokumentować postęp na placach budowy. Ponadto system nawigacji satelitarnej zapewnia wyraźne zmniejszenie efektu zachodzenia na siebie zdjęć. Dzięki temu potrzebnych jest mniej zdjęć i tym samym krótsze czasy obliczania modelu dla dokładnego Mappingu 3D.

Yuneec H520 RTKSystem RTK jest nie tylko w pełni zintegrowany z osprzętem ale również z oprogramowaniem drona. Użytkownik ma dzięki temu nadal pełny dostęp do zakresu funkcji nagrodzonego programu DataPilot łącznie z lotami misyjnymi. Model H520 RTK pracuje z dwoma komponentami: modułem RTK na pokładzie modelu H520 i stacją bazową na ziemi. Dla precyzyjnej nawigacji moduł obsługuje konstelacje składające się z maks. trzech różnych systemów satelitarnych z GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou. Jeśli jednak nie będzie możliwe użycie stacji naziemnej, system może pracować również z krajową siecią stacji referencyjnej (sieć RTK). Sieć RTK jest udostępniana przez operatorów zewnętrznych i wymaga połączenia internetowego, na przykład za pomocą funkcji hotspot z telefonu komórkowego. Poza tym zapisywane są wszystkie dane łącznie z danymi od satelitów. Dzięki temu model H520 RTK jest dodatkowo przygotowany na system zwiększający precyzję pozycjonowania zdjęć w postprodukcji (Post Processed Kinematic – PPK).

Model H520 RTK będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku jako kompletny system od 3199 euro (niewiążąca cena orientacyjna). Ponadto będzie można aktualizować nabyte wcześniej modele H520 do wersji RTK z pomocą zespołu serwisowego Yuneec, uzyskując w ten sposób identyczne właściwości techniczne. Nowa wersja wraz z przebudową będzie kosztowała około 1999 euro. Stacja naziemna H520 RTK GPS jest dostępna za 2399 euro (niewiążąca cena orientacyjna). Moduł RTK jest kompatybilny z wszystkimi kamerami Yuneec H520.

Dalsze informacje można znaleźć na stronie pod adresem www.yuneec.com.

O firmie Yuneec International Co. Ltd.

Yuneec to wiodące na całym świecie przedsiębiorstwo działające w branży samolotów elektrycznych. Zostało założone w 1999 roku. Pasja do innowacji jest głęboko zakorzeniona w przedsiębiorstwie i znajduje odzwierciedlenie w setkach patentów. Podstawowa technologia firmy Yuneec obejmuje samoloty z załogą, modele samolotów zdalnie sterowane oraz drony do użytku komercyjnego i prywatnego. Firma Yuneec posiada oddziały w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Zajmuje się wytwarzaniem ponad miliona produktów w roku dla szerokiej, stałej klienteli. Począwszy od serii Typhoon dla entuzjastów, przez serię Breeze dla konsumentów, skończywszy na platformie H520 do zastosowań komercyjnych: Yuneec pracuje nieustannie nad innowacjami, aby umożliwić każdemu pilotowi wykonywanie zdjęć lotniczych i przesył danych niezależnie od jego doświadczenia.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Załącznik 6 i 6a z tekstem ujednoliconym - nieoficjalna wersja

Następny

Powołano Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. BSP

2 komentarze

  1. 4 czerwca 2019 at 10:12 — Odpowiedz

    Witam. Artykuł jest świetny i wyjaśnia wiele kwestii związanych z działaniem systemu RTK podczas pracy drona. Jednak mnie nurtuje następujące pytanie: czy mój własny odbiornik GPS/GNSS RTK, pracujący w trybie stacji bazowej może w pełni zastąpić fabryczną stację Yuneeca H520? Pozdrawiam. Olo

    • 5 czerwca 2019 at 19:21 — Odpowiedz

      To pytanie trzeba by spytać do dystrybutora Yuneec na Polskę czyli Aeromind (aeromind.pl).

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *