AktualnościZ Polski

Powołano Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. BSP

Poznajcie Małgorzatę Darowską – została właśnie powołana na Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Zadaniem pełnomocnika będzie koordynowanie, w imieniu Ministra Infrastruktury, współpracy z innymi resortami i administracją publiczną oraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem, i zapewnienie integracji działań, w celu wypracowania rozwiązań optymalnych z punktu widzenia państwa i biznesu.

Małgorzata Darowska
Źródło: Linkedin.com

Stanowisko pełnomocnika powstało w wyniku Zarządzenia nr 3 Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2019 r. w sprawie ustanowienia i powołania Pełnomocnika Ministra Infrastruktury do spraw bezzałogowych statków powietrznych oraz programu Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (link). Zarządzenie zostało ogłoszone 28 stycznia a weszło w życie dzień później. Jako pierwsza na to stanowisko została powołana właśnie pani Małgorzata Darowska.

Małgorzata Darowska była wcześniej (do maja 2018) Menedżerem Programu „Żwirko i Wigura” realizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju, dotyczącego stricte rozwoju branży BSP. Następnie zajęła stanowisko Lidera Projektu Implementacji U-Space w ramach projektu „Żwirko i Wigura”, ale działając już w szeregach Ministra Infrastruktury.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Yuneec H520 z precyzyjną nawigacją satelitarną RTK

Następny

Przegląd dronowej prasy - 18.02.2019

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *