AktualnościZe Świata

Demonstracja koncepcji U-Space – Rotterdam, 5.03.2024 r.

DronePort Rotterdam jest pionierem w integracji dronów do przestrzeni publicznej. Właśnie uruchomił prototypowy projekt U-space, aby ułatwić zarządzanie ruchem lotniczym bezzałogowców w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej Europoort i Maasvlakte (rozszerzenie portu i zakładu przemysłowego Europoort na zachód w obrębie portu w Rotterdamie). Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie wglądu w zasady zarządzania przestrzenią powietrzną, otwarcie możliwości dla operatorów dronów i ocenę wpływu zarządzania bezzałogowym ruchem lotniczym, ustanawiając precedens dla ekspansji usług BSP w całym kraju.

Na wydarzeniu zorganizowanym 5 marca 2024 w Rotterdamie (adres: RDM Campus/Loft, Scheepsbouwweg 8, Rotterdam) zaprezentowane zostaną osiągnięcia i plany na przyszłość dotyczące integracji dronów w przestrzeni powietrznej.

Podczas wydarzenia DronePort Rotterdam oraz Airwayz (dostawca dynamicznej technologii USSP/UTM) ożywią koncepcję przestrzeni powietrznej U-space. Zostanie zademonstrowany prototypowy system DAR (Dynamic Airspace Reconfiguration), który pozwoli doświadczyć płynnej integracji bezzałogowego zarządzania ruchem (UTM) i zarządzania ruchem lotniczym (ATM).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować na stronie: https://www.droneportrotterdam.com/event/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Projekt SHEPHERD (UAS Standards) - webinarium podsumowujące, 23.04.2024 r.

Następny

Raport "The Storm" o polskim rynku BSP - edycja 2024, anglojęzyczna

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *