AktualnościRolnictwoZastosowania dronów

System rozrzutu Kruszynka z drona

Wykorzystanie dronów do precyzyjnego rozrzutu Trichogramma (Kruszynek) – owada błonkoskrzydłego z rodziny kruszynkowatych, to rewolucja w dziedzinie biologicznej ochrony roślin. Teraz – zamiast robić to ręcznie – można użyć do tego drony. Po co to właściwie robić i jakie są korzyści używania do tego celów bezzałogowców? Sprawdźcie.

Kruszynek to pasożytniczy gatunek osy wykorzystywany do zwalczania populacji szkodników w uprawach. Jest naturalnym i skutecznym wrogiem omacnicy prosowianki – motyla, który poważnym szkodnikiem na plantacjach kukurydzy, ale atakuje również jabłonie, truskawkę, paprykę i inne rośliny. Terminowe wyłożenie Trichogramma powoduje zniszczenie bardzo dużej ilości jaj omacnicy prosowianki i tym samym uratowanie upraw rolnych.

Wraz z rozwojem technologii, ABZ Innovation zintegrowało nowoczesne technologie z rolnictwem precyzyjnym w najbardziej efektywny sposób, opracowując system rozsiewu Trichogramma z drona L10 PRO, pomagając zmniejszyć obciążenie pracą rolników, jednocześnie koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i opłacalności.

System rozrzutu Trichogramma z drona - ABZ Innovation L10 Pro / M12 - aeroMind

Tradycyjnie owady Trichogramma były wypuszczane ręcznie, co było dość czasochłonne i pracochłonne.  Drony z systemem rozsiewu Kruszynka mogą pokryć duże obszary w krótkim czasie, zmniejszając nakład pracy potrzebnej do ręcznego uwalniania. Dodatkowe zalety takiego rozwiązania to:

  • docieranie do odległych obszarów i nierównego terenu, do których dostęp może być trudny dla ludzi;
  • wyposażone w GPS i technologię mapowania drony mogą precyzyjnie celować w określone obszary, zwiększając dokładność uwalniania Trichogramma i zmniejszając ryzyko nadmiernej lub niedostatecznej aplikacji;
  • rozprzestrzenianie Trichogramma za pomocą dronów eliminuje potrzebę pracy ludzi w pobliżu upraw, zmniejszając ryzyko narażenia na pestycydy i inne chemikalia;
  • drony mogą pomóc obniżyć koszty pracy związane z ręcznym uwalnianiem Trichogramma i zmniejszyć zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt.

Podstawowe informacje o rozrzutniku Trichogramma dla drona rolniczego do oprysków ABZ Innovation L10 PRO i drona wielofunkcyjnego ABZ Innovation M12:

  • pojemnik o pojemności 8 litrów
  • pojemnik pomieści 800-1200 granulek
  • można zaaplikować Trichogramma na 36 hektarach / 1h

Więcej informacji o tym produkcie znajdziecie na stronie dystrybutora: aeroMind.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Skydio X2D - rewolucyjny, autonomiczny dron, który zmienia zasady gry

Następny

UAS.OPEN.050 - obowiązki operatora w kategorii otwartej

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *