HobbyWyścigi dronówZastosowania dronów

SLS NOC – nowe wydajniejsze akumulatory do dronów wyścigowych

W ostatnim czasie sklep modelarski Gimmik trafiła nowa seria akumulatorów SLS oznaczona jako NOC. Słowem przypomnienia SLS to jedne z najlepszych, najbardziej wydajnych pakietów dostępnych do dronów wyścigowych dostępnych na rynku.

Racery jak wiadomo mają duże wymagania odnośnie zasilania. Podczas lotu pobierają duży prąd w krótkim czasie – akumulator musi zapewnić jak najwyższe napięcie przez cały lot. Ze względu na swoją charakterystykę często wybierają je piloci startujący w zawodach.

Akumulatory SLS NOC to najbardziej wydajne pakiety lipo jakie są obecnie w ofercie producenta. SLS zapewnia, że ogniwa mają niską rezystancję wewnętrzną nawet w niskiej temperaturze. Tym samym rozgrzewanie pakietów ma sens tylko podczas zawodów gdzie o wygranej przesądzają czasem setne części sekundy.

Producent w przypadku serii akumulatorów SLS NOC zdecydował się użyć symboli do oznaczenia grupy docelowej swoich klientów. Symbole jakimi oznaczane są pakiety to 1x NOC – pakiety dla hardkorowych hobbystów, 2x NOC dla profesjonalnych pilotów którzy latają na zawodach oraz 3x NOC dla „kosmitów” – opis chyba tłumaczy wszystko 🙂

SLS NOC - https://www.gimmik.net/
SLS NOC – https://www.gimmik.net/

Dobrej jakości pakiety są polecane nawet osobom początkującym, rozpoczynającym swoją przygodę z dronami wyścigowymi. Wynika to z faktu, że akumulatory lepszej jakości po prostu mają dłuższy okres żywotności i nie trzeba ich wymieniać tak często, jak pakiety o niższych wydajnościach prądowych. Kupując gorszej jakości pakiety może szybko się okazać, że musimy kupić następne, a suma wydatków jest większa niż kupienie za pierwszym razem pakietów z wyższej półki.

Sama nazwa pakietów „NOC” nawiązuje do nierealnych wartości wydajności prądowej C podawanych przez producentów. SLS nie podaje zatem wartości C, a jedynie symbol z trzystopniowej skali. Posunięcie jest chyba trafne, bo podawanie przez producentów wartości często bywają zawyżone by zwrócić uwagę klienta.

Pakiety, które trafiły do sprzedaży to akumulatory 4S 2x NOC, dostępne obecnie w dwóch opcjach pojemności 1300mAh i 1550mAh, a każda ma dwie opcje rozmiaru, dzięki czemu możemy dobrać kształt najodpowiedniejszy do swoich potrzeb. Pakiety standardowo wyposażone w grube kable silikonowe 12 AWG, konektor prądowy XT60 oraz popularny typ złącza balancera – XH, który znajdziemy w większości ładowarek.

SLS NOC 1300mAh - https://www.gimmik.net/
SLS NOC 1300mAh – https://www.gimmik.net/

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na akumulatory i do wypróbowania ich w swoich maszynach. Pakiety SLS NOC oferują najlepsze sklepy modelarskie na terenie kraju i u dystrybutora – hurtowni modelarskiej Gimmik.net.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Kolejne nowości marki Syma – Z1 oraz X25PRO

Następny

Prototyp rosyjskiego drona taksówki Bartini spadł chwilę po starcie

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *