Recenzje

Kolejne nowości marki Syma – Z1 oraz X25PRO

Syma Z1 to niewielki lecz ciekawy dron ze składanymi ramionami, którego można zabrać dosłownie wszędzie. Pełna kontrola odbywa się za pomocą smartfona więc nie musimy zabierać dodatkowo nadajnika do sterowania. Z kolei Syma X25 Pro jest wyposażony w GPS, kamerę HD, opcję automatycznego powrotu do domu i inne ciekawe tryby automatyczne obsługiwane przez aplikację Syma Fly

Syma Z1

Wspomniany zestaw zawiera samego drona Syma Z1, jeden akumulator litowo-polimerowy o pojemności 500mAh, śmigła, ładowarkę do akumulatora oraz osłony śmigieł. Sam dron wyposażony jest w pochylaną kamerę HD o rozdzielczości 1280×720 pikseli obraz z niej przesyłany jest w czasie rzeczywistym do telefonu.

Syma Z1 - https://www.gimmik.net/
Syma Z1 – https://www.gimmik.net/

Obudowa drona wykonana jest estetycznie. Ramiona otwierają się łatwo. Przygotowanie drona do lotu zajmuje niewiele czasu, podobnie jak jego złożenie. Montaż osłon na śmigła odbywa się bez żadnych narzędzi. Wymiary rozłożonego drona to 25.6x20x3.5cm.

Startowanie i lądowanie jest niezwykle proste, odbywa się za sprawą jednego przyciśnięcia. Dronem steruje się za pomocą wirtualnych drążków na ekranie smartfona lub w opcji gravity mode – przechyleniem telefonu. Dodatkowo można skorzystać z opcji headless mode (niezależnie od obrotu drona można nim sterować tak samo jak gdyby nie był obrócony) i przełączyć opcję prędkości lotu (tryby high&low speed).

Syma Z1 - https://www.gimmik.net/
Syma Z1 – https://www.gimmik.net/

Dron Syma Z1 lata w zasięgu do ok. 70 metrów. Jeden akumulator zapewnia w przybliżeniu 7 minut lotu. Kiedy światło zaczyna migać, oznacza to, że czas naładować lub wymienić akumulator. Jeśli lot będzie trwał dalej, dron zacznie samodzielnie lądować by nie doprowadzić do całkowitego odcięcia zasilania.

Do ładowania akumulatora należy użyć ładowarki USB z zestawu – kiedy dioda na ładowarce przestanie świecić oznacza to koniec ładowania. Do drona można dokupić więcej akumulatorów aby wydłużyć łączny czas lotu bez konieczności ładowania.

Syma Z1 w cenie 249,90zł w ofercie posiada sklep modelarski Gimmik.net.

Syma Z1 - https://www.gimmik.net/
Syma Z1 – https://www.gimmik.net/

Syma X25 PRO

Syma X25 PRO jest bardziej zaawansowanym dronem i został wyposażony w GPS. Oznacza to, że może utrzymywać swoją pozycję, a także wrócić do miejsca startu w przypadku utraty sygnału z nadajnika lub przy niskim stanie akumulatora. Jest również sprzedawany w konfiguracji RTF (Ready-To-Fly) z nadajnikiem do sterowania.

Syma X25 Pro - https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro – https://www.gimmik.net/

Zestaw oprócz drona z kamerą HD i nadajnikiem znajdziemy także śmigła, uchwyt do telefonu, ładowarkę do pakietu zasilającego, akumulator litowo-polimerowy 2S 1000mAh, śrubokręt oraz instrukcję obsługi. Na uwagę zasługuje eleganckie pudełko w które jest spakowany cały zestaw. Idealnie nada się jako prezent na Mikołajki czy prezent pod choinkę.

Dron Syma X25 PRO wygląda bardzo solidnie a jego wzornictwo sprawia, że odróżnia się na tle innych dronów innych producentów. Śmigła wykonane są ze wzmocnionego tworzywa, zostały zaprojektowane tak by być bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przed uszkodzeniami śmigieł chronią także osłony które są zawarte w zestawie.

Syma X25 Pro - https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro – https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro - https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro – https://www.gimmik.net/

Do sterowania dronem wykorzystujemy kontroler z zestawu lub smartfona z aplikacją Syma Fly. Kontroler posiada przyciski do obsługi funkcji headless, powrotu drona (one key return), zmiany trybu prędkości czy wykonywania zdjęć i filmów. Mamy możliwość skorzystania z opcji startu za pomocą jednego przycisku. Obraz z kamery jest przekazywany do smartfona ze wspomnianą aplikacją. Telefon możemy wygodnie zainstalować na uchwycie z zestawu.

Syma X25 Pro - https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro – https://www.gimmik.net/

Oprócz sterowania manualnego Syma X25 PRO może też polecieć samodzielnie do punktu wyznaczonego na mapie wyświetlanej w smartfonie. Dron może także podążać za pilotem w trybie follow me lub zataczać krąg po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w aplikacji. Dron może latać do ok. 12 minut na jednym akumulatorze, a jego maksymalny zasięg to 70 metrów. Kamera zainstalowana w dronie ma możliwość pochylania się i rejestruje obraz w jakości HD.

Syma X25 Pro - https://www.gimmik.net/
Syma X25 Pro – https://www.gimmik.net/

Po jednym locie musimy wymienić akumulator lub naładować go co zajmuje ok. 150 minut. Warto więc zaopatrzyć się w większą ilość akumulatorów, by podczas jednego wyjścia z dronem móc dłużej polatać.

Syma X25 Pro w cenie 549zł w ofercie posiadają dobre sklepy modelarskie na terenie całego kraju.

Oba drony stanowią bardzo ciekawą opcję dla entuzjastów latania. Syma Z1 jako mały, mobilny dron z kamerą oraz większy dron Syma X25 PRO z GPS i wszystkimi saletami jego posiadania: utrzymywaniem pozycji oraz autonomicznym powrotem do punktu startu. Oba drony mogą stanowić świetny materiał na pierwszego wielowirnikowca – są proste w pilotażu i wykonają dobrej jakości zdjęcia i filmy.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

930 km inwentaryzacji linii kolejowej dla projektu GSM-R

Następny

SLS NOC - nowe wydajniejsze akumulatory do dronów wyścigowych

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *