RecenzjeZabawaZastosowania dronów

Syma – drony dopasowane do każdego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Syma to znana i renomowana na rynku modelarskim marka, która zdobywa coraz większą popularność wśród fanów modeli latających. Producent przekonuje coraz większym wachlarzem modeli i ich funkcji.

MIKRO DRON SYMA X21

Skala wielkości zaczyna się od mini dronów takich jak np. Syma X21, mająca zaledwie 13,5 x 13,5 cm. Dostępny w hurtowni Gimmik za kwotę 135zł >> Syma X21.

Syma X21
Syma X21 w ofercie Gimmik

Mimo małych rozmiarów dron bez problemu porusza się w każdym kierunku ponadto posiada funkcję dodatkowych akrobacji, X21 posiada również wbudowany 6 osiowy żyroskop. Dron został wyposażony w kolorowe diody, które ułatwią orientację podczas lotu. Ukryte są one wewnątrz modelu. Materiały wysokiej jakości z których zbudowany jest model zapewnia wysoką odporność na upadki i zderzenia. Elastyczny materiał, z którego wykonane są łopaty wirników sprawia, że są one bardzo wytrzymałe, a ryzyko ich połamania jest znikome ze względu na zastosowanie osłon. Model jest idealny do lotów w pomieszczeniach, ale poradzi sobie również na zewnątrz.

Syma X21
Syma X21 w ofercie Gimmik

Sam lot to silny punkt mikro drona. Model Syma X21 jest stabilny w powietrzu, reakcja na sterowanie jest bardzo płynna. Ze względu na łatwą kontrolę, jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących. Quadrocopter umożliwia wykonywanie flipów 3D za pomocą jednego przycisku. Najmniejszy dron oferuje również takie funkcje jak znane z większych modeli: tryb headless oraz autostart i autolądowanie. Warto wspomnieć, że Syma X21 oferuje dwa tryby prędkości lotu.

Czas lotu na jednym pakiecie (baterii) to około 5 minut.

Syma X21 to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają niedrogiej zabawki, która dostarczy mnóstwa frajdy, kiedy za oknem brzydka pogoda.

 

MINI DRON SYMA X15W

Kolejna odsłona małego formatu dronów. Już nie mikro ale wciąż mini Syma X15W o wymiarach 22 x 22cm, w cenie od 229 zł >> Syma X15W w hurtowni Gimmik. Ma w sobie wszystko czego entuzjaści dronów poszukują wśród większych modeli.

Syma X15W
Syma X15W w ofercie Gimmik

Syma X15W mimo swoich małych rozmiarów świetnie radzi sobie nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, w przestrzeniach otwartych nie ma najmniejszych problemów. Ogólne wykonanie zestawu jest pozytywne, plastiki (obudowy) są dobrze spasowane, pakiet pewnie zatrzaskuje się w obudowie modelu. Model drona Syma X15W jest estetycznie wykonany i dość łatwo się nim steruje. Napęd śmigieł jest bezpośredni z osi mikro silników, dzięki czemu model jest cichy.

Syma X15W to mini dron z podglądem FPV 720P pozwalającym na podgląd na żywo bezpośrednio na ekranie telefonu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Zasilany za pomocą akumulatora LiPo 3,7V/450mA. Posiada zasięg lotu do 50m, 6 osiową stabilizację czy wbudowany barometr. Do listy funkcji należy dodać auto-start, funkcję zawisu czy tryb headless ułatwiający kontrolę.

Syma X15W
Syma X15W w ofercie Gimmik

Przyjemność z lotu na jednym naładowaniu trwa około 7 minut.

Dron Syma X15W jest bardzo lekki i nie ma naturalnych oparć bocznych jak skrzydła czy stery jak to jest w samolocie. W związku z tym zachowuje się trochę jak samochód na oblodzonej jezdni, czyli pogłębia swoje manewry, zgodnie z oddziaływaniem poziomych sił bezwładności. Dlatego, aby zatrzymać model w miejscu po wykonaniu manewru trzeba być przygotowanym na krótką odpowiednią kontrę manewru prawym drążkiem w nadajniku. Im szybciej latamy, tym taka konta musi być mocniejsza. Jeżeli tego nie zrobimy model zaskoczy nas dalszym kontynuowaniem zakończonego wydawałoby się już manewru.

Model doskonale sprawdza się jako wprowadzenie do lotów większymi dronami na otwartej przestrzeni Włączenie poglądu FPV pozwala dodatkowo zwiedzać nasze okolice i robić zdjęcia oraz nagrania z lotu ptaka.

DRON SYMA X8SC

Idąc skalą wielkości ten model jest największym z oferty Symy prezentowanej wcześniej. Syma X8SC posiada wymiar 50 x 50cm. Dostępny u dystrybutora marki za kwotę 519 zł >> Syma X8SC w hurtowni Gimmik.

Syma X8SC
Syma X8SC w ofercie Gimmik

Z wielkością idzie w parze w tym wypadku zasięg lotu, wynosi on aż do 70 metrów. Na wyposażeniu posiada wysokiej jakości kamerę HD. Wśród licznych funkcji posiada tryb Inteligentnej orientacji Lotu, czy też ewolucje w powietrzu. Model wyposażony jest w akumulator LiPo 7,4V 2000mAh.

Syma X8SC
Syma X8SC w ofercie Gimmik

Model X8SC posiada możliwość bardzo szybkiego montażu elementów składowych. Wszystkie elementy, takie jak chociażby ramy ochronne, montujemy na zasadzie wciśnięcia w odpowiednie miejsce. Analogicznie wygląda kwestia śmigieł – można je zdemontować i zainstalować w ciągu kilku chwil! Według informacji od producenta, quadrocopter można przygotować do lotu w mniej niż minutę. I to razem z kamerą rc oraz akumulatorem. Czyni to model X8SC bardzo łatwym w transporcie.

Nasze testy wykazały, że nowe Symy X8S sprawiają ogromną frajdę z lotu. Jeżeli chodzi o wrażenia z zabawy, to są one zbliżone do tych znanych z poprzednich quadrocopterów z serii X8.

Super wrażenie sprawiają akrobacje jakie mogą wykonywać nowe drony: flipy i skręty – i to za pośrednictwem jednego przycisku! Bardzo dobrze radzi sobie w zmiennych warunkach atmosferycznym i zachowuje bardzo dużą stabilność. Obsługa jest bardzo płynna, dzięki nadajnikowi 2,4GHz dron reaguje bardzo szybko.

Dron bez kamery, z kamerą czy nawet z podglądem na żywo a to tylko namiastka oferty marki Syma. Idealne dla dzieci jak i dla większych entuzjastów latania. Wszystkie modele marki Syma można zakupić w hurtowni modelarskiej Gimmik.

Poprzedni

Nowe zasady lotów VLOS/BVLOS w MATZ/MCTR - wytyczne z dnia 28.05.2018

Następny

Parrot ANAFI - godny konkurent dla DJI Mavic Pro/Air?

4 komentarze

 1. 6 czerwca 2018 at 21:23 — Odpowiedz

  Sam zaczynałem na SYMIE X5, zresztą dzięki artykułowi z tego serwisu 😉

 2. 6 czerwca 2018 at 21:48 — Odpowiedz

  mam pytanie do kamery przy Symie X8C jaką kartę mikro można zastować(stara padła) chodzi o ilość GB?

  • 7 czerwca 2018 at 02:57 — Odpowiedz

   4GB z tego co mi wiadomo.

  • 8 czerwca 2018 at 12:58 — Odpowiedz

   Działają karty mikro SD do 16GB, wystarczy klasa 4. Sandisk ultra 16gb działa bez problemu.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *