ZabawaZastosowania dronówŻycie codzienne

TOP5 najpopularniejszych dronów zabawek wg SklepAvatar.pl

Wraz ze sklepem Avatar, który prowadzi sprzedaż on-line (www.sklepavatar.pl) jak również stacjonarnie w Krakowie – przygotowaliśmy zestawienie TOP5 najpopularniejszych dronów-zabawek, które wyjątkowo dobrze sprzedają się w okresie przedświątecznym.

Dziwnym trafem wszystkie modele są marki Syma. Drony Syma wypracowały sobie dobrą opinię wśród swoich użytkowników już dawno temu (ok. 2 lata) pierwszymi modelami z serii X5 i X8. Seria Syma X5 to jeden z najpopularniejszych (obok Tarantula X6) modeli do nauki latania, od którego zaczynała swoją przygodę z dronami cała masa obecnych operatorów. Do tej pory wyszło już kilka następców popularnej X5-tki, którzy znaleźli się na poniższej liście. A zatem – jakie są najpopularniejsze (pod względem sprzedaży) drony-zabawki?

Syma X5C – 239zł

Syma X5C
Syma X5C – Źródło: www.sklepavatar.pl

Klasyka gatunku – Syma X5C to bezpośredni następca podstawowego modelu X5, który został doposażony przez producenta w prostą kamerę 2MP (oznaczenie C – Camera) do filmowania mocowaną od spodu drona. Jego wymiary to 31x31cm i ok 8cm wysokości.

Link do produktu: http://sklepavatar.pl/pl/syma-x5c-z-kamera

Syma X5HW – 345zł

Syma X5HW
Syma X5HW – Źródło: www.sklepavatar.pl

To jeden z najnowszych modeli z serii X5, który został wyposażony w barometr (oznaczenie H) oraz ma podgląd FPV (oznaczenie W). X5HW to spory krok naprzód w stosunku do podstawowych modeli X5/X5C. Barometr nie jest często spotykany w dronach-zabawkach tej klasy, ale dzięki niemu Syma X5HW potrafi utrzymywać stałą wysokość lotu bez dryfowania góra-dół i bez konieczności ciągłej korekty drążkiem gazu. Z kolei FPV pozwala na odbieranie obrazu z drona w czasie rzeczywistym i wyświetlaniu go na smartfonie. FPV jest tutaj realizowane po Wi-Fi. Model X5HW zystał nowy wygląd i większe wymiary: 37 x 37cm oraz ok. 10cm wysokości.

Link do produktu: http://sklepavatar.pl/pl/syma-x54hw

Syma X5SW – 285zł

Syma X5SW
Syma X5SW – Źródło: www.sklepavatar.pl

Model SymaX5SW również został wyposażony w FPV z kamerą 2MP nadającą po WiFi obraz na tablet lub smartfon przymocowany do radia sterującego dronem (oczywiście tableta ani smartfona w żadnym z zestawów Symy nie ma;)). W tym modelu producent zapewnił nowe oświetlenie na ramionach od spodu, większą baterię o pojemności 500mAh, osłony na zębatki silników oraz nowy tryb lotu HEADFREE (znany w innych dronach jako HEADLESS), w którym możemy łatwo sterować dronem bez względu na to w jakiej orientacji aktualnie się znajduje i w którą stronę jest obrócony przodem.

Link do produktu: http://sklepavatar.pl/pl/syma-x5sw-fpv

Syma X8HW – 589zł

Syma X8HW
Syma X8HW – Źródło: www.sklepavatar.pl

X8HW to najnowszy model Syma z serii X8, który podobnie jak X5HW został wyposażony w barometr i FPV z podglądem na smartfonie lub tablecie. Kamera FPV jest tutaj nieco lepszej jakości niż w modelu X5HW no i cała konstrukcja X8 jest większa od X5 rozmiarami, które wynoszą: 50x50cm i 19cm wysokości.

Link do produktu: http://sklepavatar.pl/pl/syma-x8hw-fpv

Syma X11C – 195zł

Syma X11C
Syma X11C – Źródło: www.sklepavatar.pl

Syma X11C – nieco przewrotnie, biorąc pod uwagę oznaczenia i wielkość modeli X5/X8 – jest akurat najmniejszym dronem Syma ze wszystkich prezentowanych w tym artykule (generalnie jest jeszcze seria X12 Nano – jeszcze mniejsza od X11). Model X11C jest dedykowany dla młodszych użytkowników, ale również dla tych, którzy chcieliby sobie polatać np. po mieszkaniu lub domu (waży jedynie 36g). X11C – jak sugeruje oznaczenie C – został wyposażony w kamerę 2MP, do której w zestawie producent dorzuca również kartę pamięci microSD 4GB. Syma X11C ma dwa tryby lotu: dla początkujących i zaawansowanych, w tym drugim pozwala na wykonywanie akrobacji.

Link do produktu: http://sklepavatar.pl/pl/syma-x11c

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Furibee Q6 - action cam za 160zł od GearBest

Następny

Recenzja Yuneec Breeze 4K z goglami i padem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *